Košarka

DENVER RUTINSKI POBEDIO: Jokiću falio skok do novog tripl-dabla – neverovatna partija igrača Finiksa! (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.22 u 08:25

Još jednom maestralan!

Denver izgleda sve bolje i bole u ovoj sezoni. Rano ujutro po srednjeevropskom vremenu savladali su ekipu Hjustona 120:100. To im je 14. pobeda u sezoni.

Dvostruki uzastopni MVP NBA lige i najbolji srpski košarkaš, Nikola Jokić, zaustavio se na skok od tripl-dabla. Naime, srpski centar je upisao 17 poena, 12 asistencija i devet skokova. Sve ovo za svega 27 minuta na parketu.

Utakmica je praktički prelomljena nakon prve četrvitine koju su Nagetsi rešili u svoju korist – 44:24.

Prilično lagano su ovaj meč odradili košarkaši Denvera, te nisu dali Roketsima šansu ni da se približe ni u jednom momentu meča.

Najefikasniji u Denveru bio je Džamal Mari sa 26 poena, a pratili su ga Eron Gordon sa 20, dok je Brus Braun ubacio 18.

Hjustonu – 23 poena Kevina Portera i 18 poena u 11 skokova Alperena Šenguna. Boban Marjanović nije nastupio na ovoj utakmici.

Finiks je slavio protiv Čikaga – 132:113. Utakmicu je obeležila neverovatna partija Devina Bukera.

Igrao je tri četvrtine, ali je u tom periodu ubacio 51 poen, uz neverovatan procenat šuta. Iz igre šutirao je 20/25, za tri samo jedan promašaj 6/7, kao i sa penala 5/6. Za poslednju četvrtinu nije se ni svlačio, već je presedeo na klupi.

Buker je postao igrač sa najviše postignutih poena uz procenat od čak 80 odsto iz igre i 83 sa linije penala.