Katar 2022

RONALDO ZA SADA TIH: Portugalci ne pronalaze način da probiju odbranu Gane!

Objavljeno: 24.11.22 u 17:47

Samo jedna prilika za Portugalce!

U drugom meču grupe H Mundijala u Kataru, sastaju se reprezentacije Portugala i Gane na stadionu 974. Nakon prvog poluvremena rezultat je 0:0.

Ranije u ovoj grupi su remizirali Urugvaj i Južna Koreja, 0:0.

Već u 10. minutu imali smo prvu veliku priliku. Pogrešili su na sredini fudbaleri Gane, a Bruno Fernandeš je dodao do Kristijana Ronalda koji je ostao sam protiv golmana Ati-Zigija, ali nije uspeo da iskontroliše baš najbolje loptu. Bila je ovo prva prilika za Portugalca da dođe do gola na petom uzastopnom Mundijalu.

U nastavku Portugalci su imali incijativu, ali bez bilo kakve konkretizacije. Nisu uspevali ni da ugroze golmana Gane.

Sa druge strane Crne zvezde su opredeljene pre svega na defanzivu i za sada izgledaju veoma kompaktno.

Nakon 45 minuta igre – 0:0.