0
Evroliga

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season Round 10 match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Maccabi Playtika Tel Aviv at Aleksandar Nikolic Hall on November 24, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ODLIČNA IGRA ZVEZDE U PRVOM POLUVREMENU: Crveno-beli u vođstvu nakon 20 minuta igre!

Objavljeno: 24.11.22 u 18:17

Još jednom odlični u defanzivi crveno-beli!

Košarkaši Crvene zvezde u desetom kolu Evrolige dočekuju ekipu Makabija iz Tel Aviva. Nakon prvog poluvremena rezultat je 36:29 u korist crveno-belih.

Veoma dobro su izabranici Duška Ivanovića otvorili ovaj meč. Samo je u prvim minutima prve četvrtine preko Lorenca Brauna (koji je imao šut 3/4 za tri poena u prvoj deonici), uspeli su da ispariraju gosti.

Međutim, crveno-beli su odlično rasporedili koševe. Povukao je Luka Vildosa na početku svojim trojkama, a nakon toga i Ben Bentil.

Prvu četvrtinu Zvezda je završila trojkom Filipa Petruševa – 27:18.

Vejd Boldvin je uspeo da u prva dva minuta malo pokrene izraelski tim i umanji prednost domaćih na 29:22.

Prvi put su dvocifrenu prednost (32:22) crveno-beli imali na šest i po minuta do kraja prvog poluvremena, nakon trojke Nikole Ivanovića, koji je odlčno otvorio ovaj meč. Morao je trener gostiju da zatraži tajmaut.

Međutim, serijom 5:0 uzvratio je Makabi, te je Ivanović bio prinuđen da zatraži tajmaut.

Do kraja prvog poluvremena, crveno-beli su uspeli da odličnom defanzivom ostanu u prednosti.

Prednost Zvezde nakon 20 minuta – 36:29.