RADONJIĆ RASTUŽIO TEA: Panatinaikos nakon produžetaka slomio otpor Virtusa – slavio i Bajern! (VIDEO)

Objavljeno: 23.11.22 u 22:48

Uzbudljivo veče!

Večeras je kompletirano deveto kolo Evrolige sa poslednje tri utakmice.

Panatinaikos je u OAKA areni bio bolji od Virtusa 88:85 nakon produžetaka.

Bio je to jedan meč sa puno preokreta. Bolje su gosti iz Italije otvorili susret i nakon uvodnih deset minuta vodili sa 21:12.

Momci Dejana Radonjića uspeli su da se konsoliduju u drugoj deonici i da na poluvreme odu sa samo tri poena zaostatka – 41:38.

Održavao je Virtus vođstvo sve do sredine treće četvrtine, kada su zeleni došli do prednosti, koja je išla i do +7 (62:55). U poslednji period regularnog toka ušlo se sa vođstvom domaćina – 67:62.

Veoma loše je PAO odigrao u poslednjem delu, Virtus je uspeo da se vrati i čak preokrene, ali nakon 40 minuta košarke – 76:76 i produžeci.

U dodatnom periodu igre bolje su se snašli domaći i nošeni podrškom sa tribina upisali treći trijumf u sezoni.

Najefikasniji u timu Dejana Radonjića bio je Derik Vilijams sa 26 poena. Pratio ga je Nejt Volters sa 18. Kod Virtusa, Mam Žaite je upisao dabl-dabl, 20 poena i 10 skokova. Srpski košarkaš Miloš Teodosić imao je 12 poena, pet asistencija i jedan skok.