0
Katar 2022

NADA NE NAPUŠTA SKALONIJA: „Nema analize – moramo da pobedimo u naredne dve utakmice!“

Objavljeno: 22.11.22 u 15:24

Šokantan poraz!

Argentinci su u potpunom šoku nakon današnjeg poraza od Saudijske Arabije, 2:1.

Sve je počelo dobro za Gaučose, poveli su već u prvih 10 minuta nakon gola Mesija iz penala.

Postigli su izabranici Lionela Skalonija još tri gola do kraja prvog poluvremena, ali sva tri su poništena.

Saudijci su fenomenalno otvorili drugo poluvreme i preokrenuli rezultat.

Nakon utakmice selektor Argentine, Lionel Skaloni, priznao je da nije lako.

Teško je prihvatiti činjenicu da su nam za četiri-pet minuta dali dva gola iz jedinih šuteva koje su uputili u celom meču. Ali nema nam druge nego da se podignemo. Nemamo šta da analiziramo, moramo da pobedimo sledeće dve utakmice. Danas je tužan dan, ali glavu gore i idemo dalje.. – rekao je selektor Gaučosa.

Nisu ga Saudijci izenadili, a osvrnuo se i na poništene golove.

Znali smo kako igraju, pripremali smo se za defanzivno dobru ekipu, ali ofsajdi su bili milimetarski. To je nova tehnologija, u neko drugo vreme verovatno bi to bili golovi… Mislim da smo u prvom poluvremenu bili bolji, ali u pauzi sam rekao da je utakmica čudna i da bi jedan gol mogao sve da promeni. To se i dogodilo, vezali su nas i već u sledećem napadu bilo je 2:1. – priznao je argentinski stručnjak.

Nije pričao sa igračima koji su razočarani, ali veruje da može sve da se preokrene.

Razočarani su i još razmišljaju o negativnom rezultatu, ali možemo da promenimo situaciju u našu korist. Bitno je da pobedimo naredne dve utakmice, u tome je suština. – zaključio je Skaloni.