0
Katar 2022

JOŠ JEDNA „NULA“ NA MUNDIJALU: Levandovski tragičar – ni sa penala nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi! (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.22 u 19:10

Borben duel!

Još jedna utakmica bez golova na Svetskom prvenstvu. Meksiko 0:0 Poljska.

Nismo videli u prvom poluvremenu neke prevelike prilike, ali je utisak da su Meksikanci za nijansu bili bolji i bliži golu. Jednostavno, od početka su uspostavili incijativu i uspešno „odsekli“ Levandovskog iz igre.

Nošeni zaista velikom i frenetičnom podrškom sa tribina izabranici Đerarda Martina, pokušali su da probiju bedem ispred gola Ščešnog, ali nisu uspeli.

Sa druge strane, Poljaci nisu praktično ništa ni uradili.

Kao što je i bilo očekivano, nastavilo se i u drugom delu sa veoma tvrdom i borbenom igrom.

Ipak, sve je to moglo da se promeni nakon što je u 54. minutu srušen Robert Levandovski u kaznenom prostoru Meksika. Nakon pregleda VAR snimka sudija je pokazao na belu tačku. Igrač Barselone je uzeo loptu u ruke, šutirao, ali je legendarni Giljermo Očoa uspeo da pročita njegov udarac i odbrani.

Tako, ni nakon ove utakmice Levandovski nije uspeo da dođe do svog prvog gola na Mundijalima.

Do kraja nije bilo previše prilika, te je tako utakmica završena 0:0, drugi put danas.

Inače, na Mundijalu u Rusiji pre četiri godine samo jedan meč je završen ovim, najmanje popularnim rezultatom.