during the Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Maccabi Playtica Tel Aviv at Stark Arena on November 18, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

UMALO PUKLA „STOTKA“: Crno-beli odličnim napadom slomili ponos Izraela!

Objavljeno: 18.11.22 u 22:36

Fantastična utakmica!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Makabija iz Tel Aviva u osmom kolu Evrolige 96:88.

Nije utakmica dobro počela za Partizan. Makabi je odlično otvorio utakmicu i nakon samo minut i po igre poveo sa 6:0. Željko Obradović je bio prinuđen da već tad traži prvi tajmaut.

Odmah nakon toga stigli su poeni Parnog valjka, trojkom Zeka Ledeja.

Partizan je do izjednačenja došao na nešto manje od 5 minuta pre kraja prve deonice nakon trojke Nanelija – 13:13.

Nastavilo se sa revolveraškim obračunom u prvom periodu. Prvo su pogodili Kolins i Boldvin za Makabi, a uzvratio je ponovo Ledej.

Na kraju  prvog perioda – 26:22 za Makabi.

Uspeli su da u drugom periodu dođu do poravnanja crno-beli, ali jednostavno nikako nisu uspevali da povedu po prvi put.

Ponovo su se Izraelci odlepili na 6 minuta do poluvremena – 35:30.

Neverovatno su šutirali igrači Makabija, zaista, te su najviše zahvaljujući tome konstantno održavali prednost i u prvom delu druge četvrtine. Nisu nikako uspevali da preokrenu u svoju korist utakmicu igrači Partizana iako je utisak da dobra igra u napadu nije izostajala.

Hilijard se prilično raspucao, pa je svoju ekipu doveo do sedam razlike na nekih četiri minuta do kraja prvog poluvremena.

Nakon toga su crno-beli preko Smailagića i Egzuma uspeli da spuste prednost gostiju na samo +3, a trener Kataš je bio prinuđen da zatraži prvi tajmaut na meču.

Na kraju prvog poluvremena – 50:49 za ekipu Makabija.

U prvom napadu u drugom delu igre, gosti su otišli na +3 i od tog momenta njihova prednost je varirala između tri i pet poena, sve do sredine treće deonice, kada je na poen razlike spustio Kevin Panter. U narednom napadu Partizan je mogao i do prednosti, ali je Danilo Anđušić promašio šut za tri poena.

Nakon toga Makabi pravi seriju i dolazi nakon trojke Lorenca Brauna ponovo na, do tog momenta, najveću razliku – 66:59, a Željko Obradović je bio prinuđen da traži svoj prvi tajmaut u drugom poluvremenu.

U potpunosti je urodio plodom minut pauze koju je pozvao trener Partizana, s obzirom da su njegovi momci napravili seriju 6:0 i vratili egal nakon trojke Nanelija, a beogradska Arena je eksplodirala.

Nakon tri četvrtine Partizan je prvi poveo – 69:68.

Poslednja četvrtina nije mogla bolje početi – trojka Jama Madara za delirijum Grobara. A onda i Kevin Panter kako samo on to ume za +7 za crno-bele u deliću sekunde – 75:68.

Nakon tajmauta Kataša, Makabi je ekspresno postigao četiri poena preko Kolsona, te je trener Obradović „uzvratio“ novim minutom odmora.

Identično su uzvratili i crno-beli te ponovo vratili prednost od sedam poena.

Trojka Egzuma je dovela Partizan na +9 što je ujedno bila i najveća prednost koju je neka ekipa ostvarila do tog momenta.

Do kraja crno-beli su došli i do dvocifrene prednosti (94:84), a na kraju – 96:88.