0
Košarka

VELIKA NOĆ ZA SRBINA: Jović ušao u istoriju Majamija! (VIDEO)

Objavljeno: 17.11.22 u 08:53

Srpski internacionalac, Nikola Jović, debitovao je za Majami u porazu svoje ekipe od Toronta, rezultatom 112:104.

Mladi i talentovani košarkaš je na parketu proveo 24 minuta i nije imao ne zapaženu ulogu, pošto je upisao 13 poena, a dodao je i tri skoka uz po jednu asistenciju, odnosno ukradenu loptu. Jović je ovom partijom ušao u istoriju ovog kluba, za koji je svojevremeno nastupao Lebron Džejms.

Naime, on je na sinoćašnjoj utakmici postao najmlađi debitant u istoriji Majami Hita sa svega 19 godina i 160 dana, a podatak vredan pomena jeste da je u prvoj četvrtini Jović došao do cifre od 11 poena, čime je dao do znanja da će biti bitan šraf u ekipi.

„Naporno sam radio poslednjih mesec dana i samo sam čekao da me prozovu. Bio sam spreman na sve. Desilo se ono što se desilo Bamu i morao sam da napredujem i pomognem svom timu da pobedi. Bio je ovo težak poraz, ali nadam se da ću sledeći put više pomoći“ istakao je mladi Nikola Jović.