during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season Round 5 match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Asvel LDLC at Aleksandar Nikolic Hall on November 17, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

VELIKA DRAMA U PIONIRU: Zvezda prokockala 15 poena prednosti, ali na kraju velika pobeda!

Objavljeno: 17.11.22 u 21:09

Neverovatna završnica!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Asvela u osmom kolu Evrolige rezultatom 71:67.

Crveno-beli su odlično startovali prvi meč pod novim trenerom, Duškom Ivanovićem. Nakon trojke Luke Vildose došli su do prednosti od 9:0, a francuski tim jednostavno nije imao rešenje u napadu.

Prve poene, Asvel je postigao u kontri nakon skoro četiri minuta igre.

Ipak, kako je vreme u prvoj četvrtini odmicalo, sve više muke u napadu su imali igrači Zvezde, dok je Asvel koš po koš (bukvalno) topio prednost te je na nešto više od 3 minuta pre kraja prve deonice bilo 13:10 za Zvezdu.

Nakon prve četvrtine 17:14 za crveno-bele.

Druga deonica počela je odlično – trojkom Ognjena Dobrića, a potom i nesportski faul Obasoana nad Ivanovićem.

Crvena zvezda je na +9 ponovo došla nakon polaganja Bena Bentila, a Ti-Džej Parker je bio prinuđen da traži tajm-aut na nešto više od šest minuta do kraja prvog poluvremena.

Prvi put su na dvocifrenu prednost došli domaći nakon bacanja Nikole Ivanovića (27:16), pošto je prethodno ukrao loptu. A Pionir je „eksplodirao“ nakon trojke Luke Vildose u narednom napadu za +14.

Od tog momenta, Zvezda je zaista igrala dobro i u napadu, te je prednost nakon bacanja Luke Mitrovića otišla i na 31:16.

Do kraja prvog poluvremena – 38:23 za Crvenu zvezdu, koja je imala i +16.

Dobro su drugo poluvreme otvorili igrači francuskog kluba te su smanjili rezultat na 40:30 nakon tri minuta igre. Nastavili su sa serijom te prišli nakon dugo vremena na jednocifren zaostatak – 40:36.

Ovu predugu seriju Asvela prekinuo je Nikola Ivanović svojom trojkom.

Uspeli su igrači gostujuće ekipe da pronađu ritam u ovom periodu utakmice i da zaista prilično istopi prednost koju su imali crveno-beli na poluvremenu.

Dosta se Zvezda namučila u trećem periodu, a na kraju istog rezultat je bio – 54:53 za domaću ekipu.

Na sedam i po minuta do kraja igrači Asvela su izjednačili rezultat na 56:56 nakon veoma teške trojke Lajtija. Minut nakon toga prvi put su i poveli – 58:56. U tim momentima Crvena zvezda je izgledala potpuno bezidejno u napadu, a sve je „začinio“ Kaudi novom trojkom za +5 svog tima.

Potpuno su ostali bez ideje crveno-beli, sve do samog finiša poslednje deonice kada je Bentil ubacio trojku na samom isteku napada uz dosta sreće, a već u narednom napadu Zvezda je preko Luke Mitrovića prišla na posed zaostatka – 65:63.

Nemanja Nedović je igrom 1 na 1 uspeo da vrati prednost na stranu Zvezde na 7 sekundi do kraja – 69:67. Nakon toga Pons je promašio oba bacanja, ali je dosuđena mrtva lopta na četiri sekunde, ali se lopta odbila u ruke igrača Crvene zvezde.

Nakon neverovatne završnice pobeda Crvene zvezde 71:67.