5

TERZIĆ ŽESTOKO OPLEO PO SRĐANU JOVANOVIĆU I FILIPOVIĆU: ‘Sudi nam brat od čoveka iz Partizana – Kako su izvukli crtu Benu!?’

Objavljeno: 15.11.22 u 16:50

Nastavlja se sukob sa sudijskom organizacijom!

Prvi čovek Crvene zvezdeZvezdan Terzić danas je na konferenciji za medije govorio o brojnim temama, a svakako da je jedno od gorućih pitanja bilo i delegiranje sudija. Crvena zvezda se više puta žalila na to, naročito kada je u pitanju naš najbolji arbitar – Srđan Jovanović.

Dejan Filipovic Predsednik Sudijske komisije
Fudbalski Savez Srbije-Sudije-Komisija-Seminar
Stara Pazova, 04.02.2022.

‘Videli smo penal koji je dosudio Lazara Lukića za Partizan protiv Spartaka, kao i sutuacije u kojima smo mi oštećeni, da ne pričamo o detaljima. Nezadovoljni smo jer vidimo, mi smo profesionalci, vidimo kako se delegiraju sudije. Čovek radi u Partizanu, dočekuje sudije, a njegov rođeni brat sudi Partizanu (Danilo i Nenad Grujić), a Filipović koji delegira on to ne zna, šta treba Crvena zvezda da kaže, da im čestitamo? Mi kažemo ne može Srđan Jovanović zbog krađe u derbiju kada je na 0:0 poništo gol Milunovića, trebalo je da bude 0:1 u 78. minutu, a onda je posle poništenog regularog gola Partizan postigao dva i pobedio..’ – rekao je Terzić i potom dodao:

referee sudija Srdjan Jovanovic
Radnicki Kragujevac v Partizan, Mozzart Super Liga 2022/2023 match on stadium Cika Daca on August 28, 2022 in Kragujevac, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

‘Bruka je to što je uradio i još puno puta je posle toga je pokazao da nije dobronameran prema Crvenoj zvezdi, da ne govorimo šta je ove jeseni sve uradio i kao VAR sudija i kao glavni. Kažemo imate 18 sudija, može li bilo ko osim Srđana Jovanovića, oni kažu ne i dodele da on sudi i protiv Čukaričkog. Kako su izvuli crtu kada su poništili gol Benu u Kragujevcu? Znamo šta je šesnaesterac, učili smo geometriju. Mnogo puta smo odćutali jer smo bolji kvalitetniji, moćniji, dominantniji. Ćutali smo do trenutka kada su se u jednom danu tri puta oglasili, posle naše utakmice u Nišu, gde se vidi da u nadoknadi vremena igrač Radničkog dobija crveni karton, gleda se VAR i prolazi četiri minuta.’ – zaključio je Zvezdan Terzić.