POKUŠEVSKI POSTAJE OZBILJAN FAKTOR: Nova odlična partija momka sa Limana!
Košarkaši Oklahoma Siti Tandera su u TD Gardenu poraženi od strane finalste NBA lige Boston Seltiksa rezultatom 126:122, nakon velike borbe i produžetaka. Vodili su gosti čak i sa 15 razlike u jednom momentu, ali mlada ekipa Gromova nije izdržala pa je u finišu domaćin uspeo da se potpuno vrati, i na kraju slavi u produžetku.
[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“nba“ image_size=“full“ posts_per_page=“4″ exclude_current=“true“ title=“NAJNOVIJE VESTI IZ NBA LIGE:“]
Izuzetno veliku rolu na utakmici imao je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski. Momak sa Limana je za 37 minuta provedenih na parketu uspeo da upiše 16 poena, uz čak 14 skokova i tri asistencije, da bi na to dodao i odlične procente šuta iz igre, blizu 60 procenata.
Najbolji pojedinac u njegovoj ekipi bio je Šej Gildžs-Aleksander sa 37 ubačenih poena, četiri skoka i osam asistencija, dok je sa druge strane najbolji bio Džejson Tejtum sa 27 poena i deset uhvaćenih lopti.
Boston tako ostaje na drugoj poziciji istočne konferencije sa skorom 11-3, dok je Oklahoma na poslednjoj poziciji koja vodi u plej-in, sa omerom 6-8.