1

Nemanja Jovic (C) celebrates after scoring a goal with Aleksandar Lutovac (L) and Fousseni Diabate during the Partizan v Novi Pazar - Mozzart Super Liga 2022/2023 match on stadium FK Partizan (JNA) on November 13, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Marko Djokovic/Starsport.rs ©)

MLADI JOVIĆ UŠAO I REŠIO MEČ: Partizan uspeo u drugom poluvremenu da probije bedem Novog Pazara! (VIDEO)

Objavljeno: 13.11.22 u 17:24

Težak meč za crno-bele!

Fudbaleri Partizana u 19. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije savladali su ekipu Novog Pazara rezultatom 1:0. Jedini pogodak delo je Nemanje Jovića u 72. minutu.

Prvu kakvu takvu priliku videli smo u 11. minutu. Nakon centaršuta, udarac ka golu uputio je Rikardo Gomeš, ali nije bilo većih problema za nekadašnjeg golmana Partizana, a danas čuvara mreže Novog Pazara, Filipa Kljajića.

Ipak, gosti su došli do prve ozbiljnije šanse i to samo dva minuta kasnije. Nenad Gavrić je ubacio loptu po zemlji, Majdevac je lepo primirio i namestio se, ali ipak pogodio samo spoljni deo mreže.

Crno-beli su najbolji period igre imali između 20. i 25. minuta. Prvo je nakon akcije Dijabatea i Rikarda, zamalo kratak bio Menig. Da je holandski fudbaler stigao do lopte imao bi prazan gol ispred sebe, s obzirom da je ispao ranije Kljajić.

Već u narednom minutu Partizan je imao najveću šansu u prvom poluvremenu. Izveo je Natho slobodan udarac, golman Novog Pazara „zaplivao“ u prazno, a lopta došla do Ljubomira Fejse koji je promašio potpuno prazan gol gostiju.

Nisu u tim momentima spuštali nogu sa papučice gasa domaći, pa su već u 23. minutu imali novu veliku priliku. Naime, Dijabate je probio po strani, dodao za Meniga koji je ostao sam i imao sve vreme ovog sveta da se namesti i šutira, ali je njegov udarac čistim refleksom „skinuo“ Kljajić.

Do kraja prvog poluvremena Novi Pazar je preko Lončara zapretio dva puta svojim udarcem. U 33. minutu je izblokiran, dok je samo dva minuta kasnije ozbiljno namučio Aleksandra Popovića.

U drugom poluvremenu nismo videli previše prilika. Fudbaleri Novog Pazara uglavnom su bili opredeljeni na odbranu svoje mreže.

Uspeli su da zaprete crno-beli prvo u 60. minutu kada je centrirao Urošević, a glavom šutirao Pavlović, međutim lopta je otišla pored gola.

Sedam minuta kasnije nakon lepih driblinga Dijabatea, sam je na nekih 17-18 metara od gola ostao Danilo Pantić, šutirao, ali je Kljajić bio siguran.

I onda konačno gol. Mladi Nemanja Jović se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju u 72. minutu i doveo u prednost svoju ekipu.

Poslednju priliku da dupliraju prednost izabranici Gordana Petrića imali su u nadoknadi vremena. Ipak, Filip Kljajić je još jednom odlično reagovao i zaustavio šut Danila Pantića.

Do kraja su crno-beli uspeli da mirno privedu utakmicu kraju i tako zaključe ovu polusezonu pobedom.