NAPULJ OSEĆA TITULU U VAZDUHU: Spaletijevi momci igraju sjajno, nastavljena serija pobeda – upisao se Samardžić! (VIDEO)

Objavljeno: 12.11.22 u 17:21

Može i bez Hviče Kvarachelije.

Bajka Napolija traje i izgleda da nemaju nameru da se zaustave.

Danas su savladali Udineze sa 3:2 i tako glavne konkurente – Lacio i Milan, ostavili na distanci.

Ovako nešto nije viđeno ni u doba Dijega Armanda Maradone. Ekipa Lućijana Spaletija zabeležila je 11. uzastopnu pobedu u Seriji A i osvojila 41 od mogućih 45 bodova.

Lišeni su bili pomoći verovatno i najboljeg igrača – Kvarachelije, ali im to nije smetalo da zabeleže novu pobedu.

Mrežu gostiju načeo je u 15. minutu Osimen. Na 2:0 povećao je Pjotr Zielinski prelepim pogotkom u 31. minutu.

Nakon malo više od 10 minuta igre u drugom poluvremenu Elif Elmas je dodatno podebljao prednost – 3:0.

Gosti iz Udina su uspeli da se trgnu i da u razmaku od tri minuta postignu dva gola. Prvo Nestorovski u 79, a zatim i Lazar Samardžić u 82. minutu. Ipak, nije bilo dovoljno ni za bod.