0
Košarka

DENVER POKAZAO KARAKTER: Jokić sa 5 faulova kreirao veliki preokret! (VIDEO)

Objavljeno: 10.11.22 u 08:43

Denver je u svojoj 10. utakmici u ovosezonskoj NBA ligi, gostovao Indijani i posle preokreta upisao pobedu, a krajnji rezultat je bio 122:119.

Čovek odluke, bio je Nikola Jokić, koji je ključnim šutem sa poludistance na 34 sekunde do kraja meča doneo ključnih plus dva, odnosno u tom trenutku 119:117. Nakon toga Indijana nije iskoristila napad, pa je Marej sa bacanja povećao prednost, koja je u tim trenucima bila nedostižna za domaću ekipu.

Denver je bolje otvorio meč, pa je posle prve četvrtine imao prednost od 9 razlike – 35:26, ali došlo do pada u igri i druga deonica izgubljena je sa čak 22 poena razlike – 43:21. Nisu uspeli izabranici Majka Melouna da se izdignu iz situacije ni na startu drugog poluvremena, a 7 minuta pred kraj trećeg kvartala, Indijana je povela sa plus 18 – 87:69. Od tog trenutka, gosti su se probudili i vratili u život. Mora se istaći i Jokićeva poslednja četvrtina, u kojoj je ubacio 11 poena u ključnim trenucima. Na celom meču, naš centar je postigao 24 poena uz 4 skoka i 6 asistencija. Pratio ga je Gordon sa 18 poena i čak 16 skokova i Marej koji je takođe, dodao 18 poena. Sa druge strane, Benediht je dao 30 poena, a pratio ga je Halibarton sa 21.