0

SRBI SU HEROJI MILANA: Lazetić i Simić odveli Milan u nokaut fazu Lige šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 02.11.22 u 23:45

Sjajno veče za srpske fudbalere!

Omladinci slavnog Milana plasirali su se u nokaut fazu Lige šampiona, tako što su na domaćem terenu nadigrali austrijski Salcburg sa 2:1. Italijanima je za prolaz bio dovoljan i remi, ali prvenstveno zahvaljujući srpskim fudbalerima nisu morali da brinu za nastavak takmičenja u eliti.

Gubili su mladi Rosoneri sa 0:1 od 48. minuta, da bi samo 120 sekundi kasnije izjednačenje doneo nekadašnji napadač Crvene zvezde, Marko Lazetić. Pokazao je još jednom srpski golgeter da je uveliko prevazišao omladinski fudbal.

Konačan rezultat i veliki preokret doneo je Alesi, koji je dva minuta kasnije zatresao mrežu Salcburga.

Veliki doprinos prilikom ostvarenja ovakvog uspeha imao je još jedan mladi reprezentativac Srbije. U pitanju je štoper, Jan-Karlo Simić, koji je fantastičnom intervencijom pri rezultatu 0:0 uspeo da skine loptu sa gol-linije i sačuva mrežu svog tima netaknutom.