ATP

PRVA PREPREKA PRESKOČENA: Novak rutinski protiv Amerikanca! (VIDEO)

Objavljeno: 01.11.22 u 18:40

Nije bilo problema.

Branilac titule na Mastersu u Parizu, Novak Đoković, savladao je Maksima Kresija sa 2:0 u drugoj rundi ovog turnira. Po setovima 7:6(1), 6:4.

U prvom setu ni jedan ni drugi nisu prepustili svoj servis protivniku iako je srpski teniser imao par brejk lopti u jednom gemu.

Ipak, u taj-brejku na iskustvo i rutinu Novak je priveo prvi set kraju – 7:1.

Drugi set i slična situacija. Obojica su čuvali svoj servis i pre svega bili opredeljeni na taktiku čekanja. Novak je dočekao priliku za brejk pri rezultatu 4:4.

Jasno je bilo da su te brejk lopte imale težinu meč lopti što se ispostavilo tačnim u narednom gemu kada je Đoković rutinski priveo meč kraju.

U trećem kolu Nole čeka pobednika duela Kačanov-Hesler.