AdmiralBet ABA Liga

CRVENO-BELI PREBRODILI LAKTAŠE: Igokea pružila ozbiljan otpor, ali bodovi idu u Beograd! (VIDEO)

Objavljeno: 31.10.22 u 19:53

Borben meč u Laktašima!

Crvena zvezda je savladala Igokeu u Laktašima u okviru 5. kola AdmiralBet ABA lige rezultatom 76:70.

Vrlo izjednačeno je počeo ovaj susret, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a onda je ušao Luka Vildosa i pogocima za tri poena doneo Zvezdi već u prvoj četvrtini dvocifrenu prednost (23:13).

Ipak, do kraja četvrtine imali su adekvatan odgovor Igosi i odgovorili serijom 5:0, te tako do kraja prve deonice smanjila prednost crveno-belih na 23:18.

Zvezda je serijom 5:0 na početku druge četvrtine došla i do +12 (30:18) nakon čega je Dragan Bajić zatražio tajm-aut.

Očekivano, Igokea je uspela da odreaguje i ponovo prepolovi razliku Beograđana – 30:24.

Potpuno je stala Zvezda u tim momentima, što je šampion Bosne i Hercegovine iskoristio da priđe i na dva poena zaostatka 30:28.

Usledio je brz odgovor crveno-belih s obzirom da je trojku pogodio Filip Petrušev.

Do kraja poluvremena videli smo igru koš za koš, a prvi deo igre završen je rezultatom 41:35 u korist Zvezde.

A onda potpuni preokret situacije na parketu u trećoj četvrtini.

Domaći su zaigrali mnogo angažovanije u odbrani, a sve bolje je to izgledalo u napadu. Crvena zvezda nije pronalazila rešenje za defanzivu domaćih, koji su uz to smanjivali prednost.

Serijom 11:0 Igokea je doša do prednosti od 46:45.

Nastavili su u dobrom ritmu Igosi te su na nekih 2 minuta do kraja trećeg perioda vodili sa 55:50 nakon trojke Volera.

Na ovo su uzvratili crveno-beli serijom 9:0 i vratila vođstvo – 59:55, nakon čega je Bajić bio prinuđen da zatraži tajm-aut.

Upravo taj rezultat ostao je na semaforu i do kraja treće četvrtine.

Poslednja deonica donela je veliku borbu i uglavnom igru koš za koš, sve do 3 minuta do kraja.

Zvezda je u tim trenucima prelomila meč trojkama prvo Stefana Markovića, a zatim i Luke Vildose.

Definitivno su domaći imali svoju šansu i u ovoj deonici, ali crveno-beli su odlično odigrali odbranu u finišu meča.

Na kraju pobeda Crvene zvezde na veoma teškom gostovanju – 76:70.