0

EVROPSKO PRVENSTVO JE SVE BLIŽE: Orlovi bolji od Slovačke na krilima Radivojevića!

Objavljeno: 16.10.22 u 23:36

Muška rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je drugi trijumf u okviru kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine. Orlovi su na neugodnom gostovanju nadigrali nacionalni tim Slovačke. Utakmica je završena rezultatom 21:27 u korist izabranika selektora Tonija Đerone.

Srbija je od starta bila bolji rival. Naši reprezentativci su održavali prednost, koja je tokom prvog dela dostigla maksimalnih pet golova razlike. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 16:12. Dodali su naši gas u nastavku i odlepili se na 23:15.

Srbija je u defanzivnim zadacima bila imrepsivna. Naterali su Orlovi protivnike na dosta grešaka i zatvorili su prilaze ka našem golu.

Najefikasniji  pojedinac u redovima srpske selekcije bio je Bogdan Radivojević sa sedam postignutih pogodaka. U četiri navrata precizni su bili Marsenić i Kukić.

U protivničkom taboru istakao se Potisk, koji se čak šest puta upisao u listu strelaca.