0

EKSELSIOR GLINENI GOLUB ZA TADIĆA, DUŠAN GOTOVO BESPREKORAN: Kapiten hvata ritam pred Svetsko prvenstvo! (VIDEO)

Objavljeno: 16.10.22 u 21:51

Ajaks je sačuvao čelo tabele Eredivizije jer je na svom terenu lako savladao tim Ekselsiora rezultatom 7:1 i tako poslao poruku Fajenordu i PSV-u da su i dalje glavni kandidat za krunu Nizozemske.

NAJNOVIJE VESTI IZ SVETA SPORTA:

Poveli su domaći već u 15. minutu preko Horhea Sančeza, da bi deset minuta kasnije Berhojs duplirao prednost. Meč je rešio u samom finišu prvog dela igre Brobi na asistenciju Dušana Tadića. Mladi napadač je postigao i sledeći gol, da bi petardu kompletirao upravo kapitet Srbije. Bergvejn se takođe kao šesti upisao u strelce, a konačan rezultat postavio je Kudus deset minuta pre kraja, delovalo je, ali je Agrafiotis postigao utešni pogodak za goste.

Kao što smo i rekli, Ajaks je tako zaseo na čelo tabele sa bodom više od prvog pratioca, dok je njihov današnji rival 12. sa dva boda više od mesta koja vode u doigravanje za opstanak.