0

MNOGO BRIGE ZA ALONSA: Farmaceuti poniženi na gostovanju šampionu Lige Evrope! (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.22 u 18:21

Baš ubedljivo.

Priča nekadašnjeg španskog veziste, a sada trenera, Ćabija Alonsa, na klupi Bajera iz Leverkuzena počela je dobro, ubedljivom pobedom nad Šalkeom (4:0). Ipak, samo sedam dana kasnije u velikim problemima se nalazi njegov tim.

Najpre su primili tri gola od Porta (0:3) na svom terenu u 4. kolu grupne faze Lige šampiona, a zatim su danas deklasirani u Frankfurtu od ekipe Ajntrahta – 5:1.

Poveli su domaći iz penala golom Kamade u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Izjednačenje Farmaceutima je doneo Inkapje u 57. minutu, odličnim udarcem glavom nakon asistencije Demirbaja.

Praktično minut i po kasnije, Ajntraht je ponovo vodio. Lenc je odlično centrirao, a na pravom mestu se našao Kolo Muani koji je savladao Hradeckog.

Najlepši detalj i pogodak na meču dogodio se u 65. minutu. Lindstrom se izborio za loptu, pretrčao protivnike, a zatim prelepim lobom savladao čuvara mreže Bajera.

Daiči Kamada postigao je i svoj drugi pogodak na ovom meču u 72. minutu, ponovo nakon penala koji je dosuđen Ajntrahtu.

Prethodno strelac jedinog pogotka za goste, Inkapje dobio je crveni karton.

„Tačku na i“ na ovoj utakmici stavio je u 86. minutu nekadašnji fudbaler BajeraLukas Alario.