0

MA MOŽE I U ŠPANIJI: Edinson Kavani još jednom potvrdio kakva je klasa od napadača!

Objavljeno: 15.10.22 u 19:21

Nije pomoglo Valensiji.

Ime Edinsona Kavanija ponovo se nalazi na listi strelaca. Iskusni urugvajski napadač bio je dvostruki strelac za Valensiju u duelu sa Elčeom. Ipak, Slepi miševi nisu uspeli da dođu do tri boda, a gosti su odneli bod sa Mestalje – 2:2.

Jednostavno – gde god da je igrao Matador je bio fenomenalan. Italiju je pokorio golovima u dresu Palerma i Napolija, Francusku u dresu PSŽ-a, a Englesku igrajući za Mančester junajted.

Prvi gol u sezoni tražio je dva meseca, a došao je u nadoknadi prvog poluvremena sa bele tačke. Čim je namirisao krv nastavio je da teroriše – i u drugom poluvremenu nakon karakterističnog trzaja glavom zatresao je mrežu protivnika.

Kavanija sada deli samo gol u Bundesligi da uđe u društvo igrača koji su pogađali u svih pet najjačih evropskih liga. Tu se trenutno nalaze Florin Radučoju i Stevan Jovetić.