0

NAPOLI JE ZAISTA MAŠINERIJA: Klub Briž nakon Vanda Metropolitana oseća miris proleća u Ligi šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 12.10.22 u 20:58

Uzbudljiv početak noći.

Napoli je još jednom uništio Ajaks – 4:2. Ukupno za dva meča Spaletijevi momci su u mrežu Kopljanika poslali čak deset lopti.

Nakon 16 minuta bilo je jasno da Ajaksu pomoći nema. Za tim iz Holandije večeras nije nastupio Dušan Tadić zbog zarađenog crvenog kartona u trećem kolu grupne faze u kojom je njegov tim poražen od Napolija – 1:6.

Već u četvrtom minutu nakon prelepe akcije stadion Diego Armando Maradona je eksplodirao. Strelac je bio Irving Lozano.

U pomenutom 16. minutu već je bilo 2:0. Nakon asistencije popularnog Kvaradone, Raspadori je efektno pogodio mrežu nemoćnog Pasvera.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu znake života pokazali su i gosti. Nakon centaršuta lepo je pogodio Klasen.

Nakon što je Timber igrao rukom u svom šesnaestercu sa bele tačke je pogodio Kvaračelija u 61. minutu.

Huan Žesus je napravio faul u kaznenom prostoru Napolija, a sudija Cvajer pokazao je još jednom na belu tačku samo ovaj put u korist Ajaksa. Bergvajn je iskoristio priliku i smanjio na 3:2.

Četvrti gol za Napoli u 90. minutu postigao je Viktor Osimen nakon što se prikrao iza leđa neopreznom Daleju Blindu.

U drugom duelu dana Atletiko Madrid i Klub Briž su podelili bodove na stadionu Vanda Metropolitano – 0:0.

Španski klub je dominirao, ali nije uspeo da probije bedem belgijskog kluba koji je sada na 10 bodova iz četiri utakmice i obezbedio je nokaut fazu Lige šampiona.