0

BARSELONI SE LIGA EVROPE PONOVO SMEŠI: Debi Ćabi Alonsa u Ligi šampiona nije prošao dobro – preokret Totenhema! (VIDEO)

Objavljeno: 12.10.22 u 22:58

Spektakl u elitnom takmičenju!

Fudbaleri Barselone i Intera su podelili bodove na Kamp Nou – 3:3. Ovaj remi mnogo više odgovara ekipi iz Milana koja je sada veoma blizu plasmana u nokaut fazu Lige šampiona.

Od početka je Blaugrana krenula ofanzivno, ali prvu ogromnu šansu imao je Inter kada je Edin Džeko zatresao prečku.

Ipak do gola prva stiže Barsa i to u 40. minutu. Rafinja se izborio za loptu, Roberto ubacio, a Dembele natrčao na nju za veliko slavlje.

U prvih 20 minuta drugog poluvremena potpuni slom Ćavijeve ekipe. Prvo je Barela pogodio za izjednačenje u 50. minutu.

Potpuni preokret obezbedio Lautaro Martinez 13 minuta kasnije.

Veru u prolaz dalje za Barselonu je produžio Robert Levandovski golom u 82. minutu za konačnih 2:2.

Ipak potpuni šok na Kamp Nou nastao je kada je Robin Gosens pogodio mrežu Blaugrane u 89. minutu, međutim nedugo zatim ponovo Levandovski koji još jednom pokazuje klasu i spašava svoj tim poraza.

U Nemačkoj, težak debi u Ligi šampiona imao je Ćabi Alonso. Njegov Bajer poražen je na domaćem terenu od Porta – 0:3.

Galeno je doveo u prednost portugalsku ekipu već u 6. minutu.

Priliku da izjednače Farmaceuti su imali deset minuta kasnije, ali je Demirbaj bio neprecizan sa bele tačke. U 36. minutu VAR je zbog igranja rukom poništio gol Patrika Šika.

U drugom delu igre Mehdi Taremi je sebe počastio sa dva pogođena penala. Prvo je bio precizan u 53. minutu, a zatim i samo 11 minuta kasnije.

Totenhem je zahvaljujući furioznom prvom poluvremenu slavio protiv Ajntrahta iz Frankfurta – 3:1.

Nije dobro delovao početak večeri za Pevce s obzirom da je Kamada doveo aktuelnog šampiona Lige Evrope u prednost već u 14. minutu.

Nakon toga ipak kreće uraganski odgovor Totenhema.

Son je načeo Ajntraht na asistenciju Kejna u 20. minutu.

Osam minuta kasnije i sam Kejn se upisao, sa bele tačke.

Do 36. minuta bilo je već 3:1, a strelac je ponovo bio Hung-Min Son. U asistente se ovaj put upirao Hojbjerg.

U drugom poluvremenu gosti su ostali i sa igračem manje usled crvenog koji je zaradio Tuta u 60. minutu.

I tako oslabljeni uspeli su da ublaže poraz u 87. minutu preko Alidoua.

Do kraja Heri Kejn je promašio penal u 92. minutu.