AdmiralBet ABA Liga

POČELO DRUGO KOLO ADMIRALBET ABA LIGE: Cedevita Olimpija ubedljiva protiv Splita!

Objavljeno: 07.10.22 u 18:57

Bez ikakvih problema.

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Split u gostima sa 95:77 u okviru drugog kola AdmiralBet ABA lige. Prethodno u prvom kolu su slavili sa 98:81 protiv Borca iz Čačka.

Neizvestnost je potrajala samo jednu četvrtinu koliko je Split uspeo da isparira. U prvoj deonici su domaći imali i nekoliko puta po dva poena prednosti, međutim šampion Slovenije je taj kvartal rešio u svoju korist – 26:22.

Otpor protivnika ekipa iz Ljubljane slomila je u drugoj četvrtini kada je otišla i na dvocifrenu prednost. Na poluvremenu – 53:41.

Drugo poluvreme je bilo čisto odrađivanje posla od strane gostiju koji su mirno i bez većih problema priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Jogi Ferel sa 21 poenom, dok je kod Splita Nelson dodao 20.

U narednom kolu AdmiralBet ABA lige, Split gostuje FMP-u, dok Cedevita Olimpija dočekuje Crvenu zvezdu.