Tennis-ATP Serbia Open 2022-Novak Djokovic (SRB) v Miomir Kecmanovic (SRB) Beograd, 21.04.2022. foto: Starsrport/Serbia Open

ODLIČAN DAN ZA NAŠE TENISERE: Novak Đoković nije jedini srpski igrač koji je danas zabeležio pobedu!

Objavljeno: 05.10.22 u 18:50

Sjajan start turnira!

Srpski teniser, Miomir Kecmanović, savladao je domaćeg tenisera, Jošihita Nišioku na otvaranju ATP turnira u Tokiju, 2:1 (2:6, 7:6, 6:2).

Iako bolje rangiran nije ušao u ovaj meč kao favorit Miomir, s obzirom da je sa druge strane mreže imao domaćeg takmičara prepunog samopouzdanja koji je stigao u Tokio nakon osvajanja titule u Seulu.

Kako to obično biva kada su u pitanju igrači koji nisu najveći šampioni, taj prvi meč nakon osvojene titule je najteži. Upravo to je iskusio Nišioka.

Ostavio je bez šansi Kecmanovića u prvom setu i rutinski ga dobio sa čak 6:2. U tom trenutku činilo se da će lagano proći u narednu rundu.

Međutim, tada je Miomir podigao nivo svoje igre i naredna dva seta odveo u svoju korist.

Ključan je bio drugi set gde je srpski teniser u taj-brejku slavio sa 7:1 i poravnao rezultat na 1:1.

Treći set je bio ubedljivo na strani Kecmanovića – dva brejka i rezultat 6:2 za plasman u drugo kolo turnira.