0
AdmiralBet ABA Liga

PARTIZANU JEDNA ČETVRTINA BILA POTREBNA DA UPALI MOTORE: Crno-beli vode protiv Cibone na poluvremenu!

Objavljeno: 02.10.22 u 17:47

Odlična druga četvrtina!

Košarkaši Partizana gostuju u Zagrebu ekipi Cibone u prvom kolu AdmiralBet ABA lige.

Partizan je meč započeo u petorci Egzum-Panter-Trifunović-Vukčević-Koprivica.

Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu. Crno-beli nisu uspeli da povedu ni u jednom trenutku prve četvrtine. Cibosi su čak imali i napad za +10 pri rezultatu 24:16.

Ipak od tog momenta, izabranici Željka Obradovića dodali su gas i istopili prednost na -1. Čak su imali i šut za vođstvo u poslednjoj sekundi prve četvrtine, međutim Anđušić je promašio.

Na kraju prvog dela igre – 26:25 za domaće.

Prvu četvrtinu obeležio je igrač Zagrepčana, Kapusta, koji je upisao čak sedam asistencija.

Crno-beli su do prve prednosi došli posle koša Nanelija na šest minuta do kraja prvog poluvremena – 34:33.

Serija Partizana se nastavila, prvi put su dvocifrenu prednost imali na četiri minuta pre kraja poluvremena 43:33.

Drugu deonicu momci Željka Obradovića rešili su u svoju korist sa čak 33:15.

Na pauzu se otišlo sa ubedljivih 58:41 za crno-bele!