0
AdmiralBet ABA Liga

CRNO-BELI IZDOMINIRALI U ZAGREBU: Napadačka rapsodija momaka Željka Obradovića! (VIDEO)

Objavljeno: 02.10.22 u 18:48

Fenomenalna partija!

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu ekipu Cibone u prvom kolu AdmiralBet ABA lige rezultatom 105:81.

Partizan je meč započeo u petorci Egzum-Panter-Trifunović-Vukčević-Koprivica.

Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu. Crno-beli nisu uspeli da povedu ni u jednom trenutku prve četvrtine. Cibosi su čak imali i napad za +10 pri rezultatu 24:16.

Ipak od tog momenta, izabranici Željka Obradovića dodali su gas i istopili prednost na -1. Čak su imali i šut za vođstvo u poslednjoj sekundi prve četvrtine, međutim Anđušić je promašio.

Na kraju prvog dela igre – 26:25 za domaće.

Prvu četvrtinu obeležio je igrač Zagrepčana, Kapusta, koji je upisao čak sedam asistencija.

Crno-beli su do prve prednosi došli posle koša Nanelija na šest minuta do kraja prvog poluvremena – 34:33.

Serija Partizana se nastavila, prvi put su dvocifrenu prednost imali na četiri minuta pre kraja poluvremena 43:33.

Drugu deonicu momci Željka Obradovića rešili su u svoju korist sa čak 33:15.

Na pauzu se otišlo sa ubedljivih 58:41 za crno-bele!

Partizan nije spuštao „gas“ ni u drugom delu igre. U trećoj deonici su povećali svoju prednosti, a zatim i rutinski ga održavali.

Na kraju treće četvrtine – 82:60.

Poslednja deonica bila je samo čista formalnost i čekanje konačnog rezultata ove utakmice.

Konačan rezultat – Cibona 81:105 Partizan.

Cibona: Radovčić 4, Perasović 9, Majcunić 6, Mazalin 10, Aranitović 9 (5sk), Baković 9, Kapusta 5 (15as), Malešević 10, Ljubičić 19, Bundović.

Partizan: Vukčević 14 (2/4 za tri, 4sk), Ledej, Koprivica 8, Panter 14 (2/2 za tri), Papapetru 11, Egzum 11 (5as, 3 ukr), Jovanović 7, Naneli 7, Glas, Lesor 10, Trifunović 14 (2/3 za dva, 2/3 za tri), Anđušić 10.

Naredni meč koji izabranici Željka Obradovića igraju je u okviru prvog kola Evrolige protiv ekipe Albe u Berlinu u petak od 20 časova.