FOTO: BSS
in ,

BANJALUKA U ZNAKU BOKSA: Spektakl u prvom kolu Regionalne lige! (FOTO)

Fantastična bokserska predstava!

Ponosno, nadahnuto, punih pluća zakoračilo se u novu, drugu po redu sezonu Regionalne bokserske Lige ex-Yu zemalja. Novi format, kvalitetni, jaki, spektakularni mečevi obeležili su prvo kolo Regionalne Lige koja je sezonu 2022/23 otvorila dvodnevnim bitkama u ringu u dvorani Kampus u Banja Luci.

Ljubitelji plemenite veštine imali su priliku da prisustvuju i odgledaju 56 mečeva, uz učešće boraca iz devet klubova, ukjučujući i domaćina Slaviju koji je u prošlosti iznedrio brojne asove, a svakako su najpoznatija imena Marjan Beneš I Anton Josipović koji je prisustvovao svim mečevima i punog srca ispratio svaki susret u ringu glavnih aktera. BK Slavija se vratila u elitno društvo sa ciljem da vrati sjaj koji je imao pre nekoliko decenija uz izuetno gostoprimstvo za kolege iz osam gradova bivše Jugoslavije. Mečevi su prenošeni uživo na TV Arena fight, što će biti slučaj i sa svim naredim kolima.

FOTO: BSS

Bokseri iz devet klubova širom ex-Yu regije: Radnički Beograd, Novi Pazar, Sombor, Loznica, Vardar, Nikšić, Slavija, Maribor i Željezničar prikazali su zavidan kvalitet boksa.

Regionalnu boksersku ex-Yu Ligu u sezoni 2021/22 činilo je osam klubova iz svih šest republika bivše Jugoslavije, danas samostalnih država, u novoj 2022/23 takmičarskoj godini primenjuje se novi format i obuhvata deset klubova. Prvi šampion ujedinjene regionalne bokserske ex-Yu Lige je tim Crvene zvezde koji je u velikom finalu održanom u Skoplju savladao ekipu Loznice.

Žrebom se odlučuje ko kome izlazi na megdan po kolima, a prve četiri najbolje ekipe će ući u plej of koji će se održati na neutralnom terenu, odnosno gradu. Druga sezona regionalne bokserke lige omogućuje i učešće omladinaca.

Rezultati svih mečeva, 1. kolo Regionalne Lige 2022/23

Prvi dan takmičenja: Omladinci Bantam (54kg) Filip Božović (Nikšić) – Shero Mamutovski (Vardar) bez borbe, Omladinci Pero (57kg) Alen Rustemovski (Vardar) – Milan Čakširan (Sombor) ABD R1, Omladinci Laka (60kg) Tomislav Đinović (Loznica) – Radovan Gligić (Radnički Beograd) 5:0, Omladinci Laka (60kg) Ruzdija Rustemovski (Vardar) – Filip Džida (Radnički Beograd) 3:2, Omladinci Poluvelter (63.5kg) Ali Šljivo (Željezničar) – Đorđe Mijatov (Radnički Beograd) 4:1, Omladinci Velter (67kg) Uroš Čingelić (Loznica) – Filip Ivanovski (Vardar) bez borbe, Omladinci Polusrednja (71kg) Sead Ikanović (Loznica) – Eldar Hodžić (Željezničar) bez borbe, Omladinci Polusrednja (71kg) Nikola Radenović (Nikšić) – Ivan Miketić (Radnički Beograd) 5:0, Omladinci Srednja (75kg) Luka Rašić (Maribor) – Halid Gakić (Željezničar) 4:1, Omladinci Poluteska (80kg) Miloš Nikolić (Loznica) – Miloš Pečanac (Sombor) ABD R2, Omladinci Superteska (+92kg) Djelon Januzaj (Maribor) – Strahinja Novičić (Radnički Beograd) 3:2, Seniori Pero (57kg) Rade Joksimović (Sombor) – Mohamed Rezai Davud (Maribor) 4:1, Seniori Pero (57kg) Alen Rahimić (Slavija) – Omer Ametović (Sombor) ABD R1, Seniori Laka (60kg) Nazif Sejdi (Sombor) – Oran Sakiroski (Vardar) bez borbe, Seniori Laka (60kg) Veljko Gligorić (Radnički Beograd) – Zak Mesec (Maribor) 5:0, Seniori Laka (60kg) Edin Alković (Loznica) – Luka Veljović (Slavija) 5:0, Seniori Poluvelter (63.5kg) Nikola Ivković (Slavija) – Vatel Meri (Novi Pazar) 4:1, Seniori Poluvelter (63.5kg) Nik Veber Nikolov (Maribor) – Luka Gačević (Nikšić) 4:0, Seniori Poluvelter (63.5kg) Ilhan Ozmen (Vardar) – Stefan Filipović (Novi Pazar) 5:0, Seniori Velter (67kg) Dušan Prica (Loznica) – Dion Lena (Vardar) DSQ R2, Seniori Velter (67kg) Džejlan Toskić (Novi Pazar) – Nikola Lazarević (Radnički Beograd) RSC R1, Seniori Polusrednja (71kg) Stefan Savković (Nikšić) – Giani Dedić (Željezničar) 4:1, Seniori Polusrednja (71kg) Igor Rogić (Novi Pazar) – Gaspar Podgorsek (Maribor) 5:0, Seniori Polusrednja (71kg) Vladimir Gubaš (Sombor) – Ajhan Ozmen (Vardar) 3:2, Seniori Polusrednja (71kg) Gal Sepić (Slavija) – Đorđije Smolović (Nikšić) 3:2, Seniori Srednja (75kg) Vuk Micić (Slavija) – Vukašin Lukić (Sombor) ABD R1, Seniori Srednja (75kg) Almir Memić (Novi Pazar) – David Gorgokeski (Vardar) bez borbe, Seniori Srednja (75kg) Ilia Lišćuk (Maribor) – Izudin Karić (Željezničar) RSC R2, Seniori Poluteska (80kg) Ahmed Mavrić (Novi Pazar) – Florjan Begaj (Maribor) 5:0, Seniori Poluteska (80kg) Leo Cvitanović (Slavija) – Bojan Stanojlović (Sombor) 5:0, Seniori Poluteska (80kg) Stefan Ristanović (Loznica) – Petar Maričić (Nikšić) bez borbe, Seniori Kruzer (86kg) Slobodan Jovanović (Loznica) – Brajan Jovanović (Radnički Beograd) 4:1, Seniori Teska (92kg) Milisav Savić (Sombor) – Nikola Lekić (Nikšić) RSC R1, Seniori Superteska (+92kg) Miloš Valetić (Slavija) – Andrija Matović (Radnički Beograd) bez borbe, Seniori Superteska (+92kg) Vladan Babić (Novi Pazar) – Jure Simunović (Maribor) 5:0, Seniori Superteska (+92kg) Dimitrije Milić (Nikšić) – Mihajlo Bošnjak (Sombor) bez borbe.

Drugi dan: Omladinci Laka (60kg) Tomislav Đinović (Loznica) – Ruzdija Rustemovski (Vardar) 4:0, Omladinci Poluvelter (63.5kg) Vladimir Beriša (Sombor) – Đorđe Mijatov (Radnički Beograd) 5:0, Omladinci Velter (67kg) Uroš Čingelić (Loznica) – Rajko Tomović (Slavija) RSC R2, Omladinci Polusrednja (71kg) Nikola Radenović (Nikšić) – Sead Ikanović (Loznica) ABD R3, Omladinci Srednja (75kg) Mirko Šarčević (Loznica) – Luka Rašić (Maribor) 4:1, Omladinci Poluteska (80kg) Marko Pižurica (Radnički Beograd) – Miloš Nikolić (Loznica) ABD R2, Seniori Pero (57kg) Alen Rahimić (Slavija) – Rade Joksimović (Sombor) RSC R1, Seniori Laka (60kg) Veljko Gligorić (Radnički Beograd) – Sejdi Nazif (Sombor) 4:1, Seniori Poluvelter (63.5kg) Nik Nikolov Veber (Maribor) – Nikola Ivković (Slavija) 5:0, Seniori Poluvelter (63.5kg) Ilhan Ozmen (Vardar) – Miloš Gajić (Slavija) ABD R1, Seniori Velter (67kg) Džejlan Toskić (Novi Pazar) – Dušan Prica (Loznica) bez borbe, Seniori Polusrednja (71kg) Stefan Savković (Nikšić) – Igor Rogić (Novi Pazar) 5:0, Seniori Polusrednja (71kg) Gal Šepić (Slavija) – Vladimir Gubaš (Sombor) 5:0, Seniori Srednja (75kg) Almir Memić (Novi Pazar) – Vuk Micić (Slavija) RSC R1, Seniori Poluteska (80kg) Leo Cvitanović(Slavija) – Florjan Begaj (Maribor) 5:0, Seniori Teska (92kg) Sadam Mogamedov (Novi Pazar) – Milisav Savić (Sombor) bez borbe, Seniori Superteska (+92kg) Miloš Veletić (Slavija) – Dimitrije Milić (Nikšić) 3:2.

Boks spektaklu u Banjaluci prisustvovale su brojne legende, na čelu sa Antonom Josipovićem, olimpijskim šampionom iz Los Andjelesa, trofejnim Mirkom Puzovićem i drugima, a specijalan gost bila je juniorska šampionka Evrope, Sara Ćirković.

Naredni turnir na programu je u Nikšiću 5. i 6. novembra 2022, kada će se uključiti i bokseri Zadra.

0
0

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Autor: HotSport

‘DRŽITE SE ZAJEDNO I REZULTAT ĆE DOĆI’: Nekadašnji kapiten Partizana imao je jasnu poruku za izabranike Željka Obradovića!

PARTIZANU JEDNA ČETVRTINA BILA POTREBNA DA UPALI MOTORE: Crno-beli vode protiv Cibone na poluvremenu!