0
AdmiralBet ABA Liga

ZVEZDA SIGURNA NA STARTU ADMIRALBET ABA LIGE: Crveno-beli u trećoj četvrtini potpuno slomili otpor MZT-a! (FOTO)

Objavljeno: 01.10.22 u 21:39

Na kraju rutinski.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su MZT iz Skoplja u prvom kolu AdmiralBet ABA lige – 87:67.

Crveno-beli počeli su u petorci Marković-Adams-Lazić-Ilić-Martin. Ipak, nisu baš počeli dobro u ofanzivi.

Dugo se Zvezda mučila u napadu. U prvoj četvrtini smo videli veoma tvrdu igru.

Rezultat od 13:9 nakon prvih 10 minuta govori sam za sebe. Zvezda je pokušavala, imala mnogo otvorenih šuteva, ali su pogodili samo jednu trojku. Sa zvukom sirene pogodio je Džon Holand i postavio konačan rezultat u prvom četvrtinu.

U drugom periodu crveno-beli su zaista dodatno zategli odbranu, ali napad nije izgledao impresivno.

Nakon toga uspeli su da pronađu napadački ritam i dođu do velike prednosti.

Dvocifrenu prednost Zvezda je stekla prvi put na oko 5 minuta do kraja prvog poluvremena.

Nakon toga sve je išlo mnogo lakše za izabranike Vladimira Jovanovića.

Prednost je išla i na +17, a na poluvremenu rezultat je bio – 39:22.

Drugo poluvreme počelo je napadački veoma dobro veoma dobro i za jedne i za druge. Rezultat od 26:25 za Zvezdu u ovom periodu dovoljno govori o ovom podatku.

U trećoj četvrtini Zvezdina prednost rasla je i do +27 u jednom momentu – 60:33. Na kraju ove deonice bilo je 65:47.

Poslednju četvrtinu obeležilo je rutinsko održavanje prednosti crveno-belih.

Na kraju, Crvena zvezda 87:67 MZT.

Naredni meč crveno-beli igraju u petak u okviru Evrolige protiv ekipe Anadolu Efesa.

Crvena zvezda: Holand 8, Lazarević 7, Adams 16, Mitrović 8, Lazić 6, Martin 10, Ivanović 12, Ilić 7, Marković 3, Kuzmić, Topić 6 (5sk), Bentil 4.

MZT: Krstevski 14, Mićović 12, Kefi 5, Andonoski, Robev, Magdevski, Ajvi 7, D. Stojanovski, V. Stojanovski 17, Jigitoglu 12 (14sk), Pandev, Veličkovski.