0
AdmiralBet ABA Liga

VODI ZVEZDA NAKON PRVOG POLUVREMENA: Trebalo je vremena crveno-belima da prorade ofanzivno – blistaju u odbrani! (FOTO)

Objavljeno: 01.10.22 u 20:45

Ozbiljna defanziva.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju MZT iz Skoplja u prvom kolu AdmiralBet ABA lige. Na poluvremenu vode rezultatom 39:22.

Crveno-beli počeli su u petorci Marković-Adams-Lazić-Ilić-Martin. Ipak, nisu baš startovali dobro u ofanzivi.

Dugo se Zvezda mučila u napadu. U prvoj četvrtini smo videli veoma tvrdu igru.

Rezultat od 13:9 nakon prvih 10 minuta govori sam za sebe. Zvezda je pokušavala, imala mnogo otvorenih šuteva, ali su pogodili samo jednu trojku. Sa zvukom sirene pogodio je Džon Holand i postavio konačan rezultat u prvom četvrtinu.

U drugom periodu crveno-beli su  dodatno zategli odbranu, ali napad nije izgledao impresivno sve do sredine četvrtine.

Nakon toga uspeli su da pronađu napadački ritam i dođu do velike prednosti.

Dvocifrenu prednost Zvezda je stekla prvi put na oko 5 minuta do kraja prvog poluvremena.

Nakon toga sve je išlo mnogo lakše za izabranike Vladimira Jovanovića.

Prednost je išla i na +17, a na poluvremenu rezultat je bio – 39:22.