ATP

TENISKA MOĆ NOVAKA ĐOKOVIĆA: „Prošetao“ se najbolji srpski teniser do četvrtfinala Tel Aviva!

Objavljeno: 29.09.22 u 20:48

Prvi set posebno impresivan.

Novak Đoković savladao je Pabla Anduhara sa 2:0 u osmini finala turnira u Tel Avivu nakon svega sat i 27 minuta igre. Po setovima – 6:0, 6:3.

Nole je odlično odigrao prvi set, kao što se vidi i po rezultatu. Anduhar je izgledao potpuno izgubljeno.

U drugom setu uspeo je da se trgne malo Španac i koliko toliko isparira Novaku. Prvi gem lako je osvojio Srbin.

Drugi gem ostaće upamćen kao jedan od najdužih, ako ne i najdužih u Novakovoj karijeri. Pomenuti gem je trajao čak 22 minuta, a odigrali su impozantnih 30 poena!

Na kraju gema izgledalo je kao da će se Pablo srušiti od umora.

Igralo se gem za gem sve do rezultata 4:3. Španac nije uspeo da sačuva svoj servis u osmom gemu drugog seta, Nole je došao do brejka i vođstva od 5:3.

U, ispostaviće se, poslednjem gemu u duelu rutinski je odigrao i priveo meč kraju.

Nole u četvrfinalu igra sutra protiv Vaseka Pospišila.