ZVEZDA PALA U KRAGUJEVCU: Radnički naneo prvi poraz crveno-belima!

Objavljeno: 26.09.22 u 10:29

Trijumf Radničkog u triler završnici.

Rukometaši Radničkog su upisali prve ovosezonske bodove, savladavši nakon
velike borbe i neizvesne završnice ekipu Crvene zvezde Grundfos rezultatom 30:29,
poluvreme 16:15.

U poslednje dve superligaške sezone, Radnički i Crvena zvezda su vodili neizvesne
duele, uzbudljive do samog kraja, ali i prepune sjajnih poteza za rukometne
sladokusce, što se i večeras pokazalo tako. Dobro su Kragujevčani otvorili susret i u
4. minutu preko Utvića poveli 2:0, no crveno-beli, večeras u plavim dresovima, se
nisu dali iznenaditi i nakon 7 minuta pogotkom prekaljenog internacionalca
Kankaraša prelaze u vođstvo (4:5, 11. min). Održavao je beogradski klub prednost
od jednog do dva gola dugi niz prvog dela igre, Radnički nikako nije uspevao da im
priđe, a na ruku im nije išla ni u tim trenucima sjajna rola čuvara mreže Zvezde,
juniorskog reprezentativca Perića, koji je blistao u središnici poluvremena. U
završnicu prvog poluvremena se ušlo rezultatom 13:15 u 27. minutu, no nisu se dali
domaći rukometaši koji munjevitom serijom 3:0 za samo 2 minuta rešavaju ovaj deo
igre u svoju korist konačnim rezultatom 16:15.

NAJNOVIJE VESTI IZ SVETA SPORTA:

Drugi deo igre Beogradski tim započinje bolje i vrlo brzo vraća razliku iz većine prvog
dela utakmice (17:19, 36. min). Od tog trenutka na sceni smo imali preslikan
scenario iz prvih 30 minuta – Radnički je uspevao da smanji samo na gol, a gostima
je sve išlo od ruke. U domaće igrače se uvukla i nervoza koja im je u pojedinim
trenucima i skratila ruke pa nisu uspevali da u gol pretvore izrazite prilike. U 51. min
Crvena zvezda prvi put dolazi do 3 gola prednosti (25:28), domaćin smanjuje no već
u sledećem napadu kapiten i najveća zvezda tima iz Šumica, Draško Nenadić
nakon solo prodora ponovo postavlja najveću prednost (26:29, 52. min). Više puta se
rukometna javnost uverila u činjenicu da su rukometaši Radničkog majstori
dramatičnih završnica, što se i sada pokazalo. Nije ih obeshrabrio minus od 3 gola,
izvukli su poslednji atom snage iz sebe i ušli u veliku seriju, izjednačivši na 29:29 u
57. minutu pogotkom i večeras sjajnog juniorskog reprezentativca Boška
Stanisavljevića.

No, drama je tek sledila. U 59. minutu Kragujevčani kreću u
poslednji napad koji nakon dobre akcije rezultira dosuđenim kaznenim udarcem.
Sedmerac u gol pretvara Barudžić za prednost 30:29, sa kojom se ušlo u poslednji
minut. Nakon minuta odmora šefa struke Đurkovića, gosti takođe iznuđuju
sedmerac na 26 sekundi do kraja. Loptu je uzeo do tada sigurni Panić, no na golu
Radničkog je stari lisac i najbolji pojedinac večerašnjeg susreta Dejan Zlatanović,
koji je uspešno ukrotio njegov šut za konačnih 30:29 i veliko slavlje domaćih
rukometaša.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Boško Stanisavljević sa 8 i Miloš
Barudžić sa 7 pogodaka, dok su kod beogradskog tima golgeterski najraspoloženiji
bili Branko Kankaraš sa 6 i Segal Rotem sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Dejan Zlatanović (Radnički)

RK Radnički – RK Crvena zvezda Grundfos: 30:29 (16:15)

Kragujevac: SBB Hala Jezero. Gledalaca: 300

Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić

Sedmerci: Radnički 6 (6), Crvena zvezda 3 (2)

Isključenja: Radnički 6 min, Crvena zvezda 16 min

Radnički: Maljević, Grubor 3, Stanisavljević 8, Prodanović, Mutavdžić, S. Đerić,
Mojsilović, Kasalović 3, Barudžić 7, Knežević 1, Utvić 4, L. Đerić, Stanojev 4,
Vasiljević, Jovanović (4 odbrane), Zlatanović (8 odbrana).

Crvena zvezda: Đurović 4, Simić 3, Nenadić 4, Ramzi 1, Kolundžić, Panić 3,
Gemaljević (3 odbrane), Jelić, Rotem 5, Šmigić 1, Blagojević, Vučićević, Knežević 2,
Perić (6 odbrana), Šljukić, Kankaraš 6.

U sledećem, trećem kolu Arkus lige, ekipa Radničkog gostuje Dubočici u Leskovcu u