Košarka

MEGA UDARILA U ZID: Košarkaši CSKA ubedljivo do finala VTB Superkupa!

Objavljeno: 23.09.22 u 21:22

Iskustvo za mlade momke Mege!

CSKA iz Moskve je prvi finalista VTB Superkupa nakon što su savladali ekipu Mege u drugom kolu grupe B – 101:76. Po četvrtinama – 29:21, 25:25, 28:11, 19:19.

Protivnik ruskom gigantu biće poznat sutra nakon duela Partizana i Zenita.

Na iskustvo i znanje Armejci su došli do prednosti koja možda i nije odraz prave slike na terenu.

Nakon uvodnih 15:5, izabranici Emila Rajkovića uspeli su da se odlepe na velikih +19 u odnosu na Megu. Ipak, do poluvremena košarkaši beogradskog kluba uspeli su da pokažu zube i spuste zaostatak na minus 8.

Početkom drugog dela igre bilo je i -6, ali su Moskovljani upravo u trećoj deonici prelomili utakmicu.

Pred završnih 10 minuta rezultat je glasio – 82:57. Do kraja sve u svojim rukama držali su igrači CSKA i rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u ekipi Mege bio je Malkolm Kazalon sa 16 poena. Dvocifreni su bili i Andrija Grbović sa 15, Matej Rudan sa 14 i Luka Cerovina sa 12 poena.

Kod CSKA najbolji je bio Žan Šarl sa 18 poena i 12 skokova. Dalas Mur ubacio je 14 poena, dok je srpski centar, Nikola Milutinov dodao 10 poena.