0

BOSNA I HERCEGOVINA SLAVILA U EX-YU DERBIJU: Crnogorci pali u Zenici! (VIDEO)

Objavljeno: 23.09.22 u 22:41

Plasman u A diviziju!

Bosna i Hercegovina savladala je Crnu Goru u okviru 5. kola Lige nacija rezultatom 1:0.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine zapretili su prvi put nakon samo dva minuta. Posle kornera, dobro je šutirao Edin Džeko, ali na sreću Crnogoraca preko gola.

Od početka su svoj tempo nametnuli popularni Zmajevi, a Crna Gora je teško iznosila loptu. Ipak u 16. minutu dočekali svoju prvu šansu. Sa vrha šesnaesterca šutirao je Milutin Osmajić, ali je golman BiH, Ibrahim Šehić, krajnjim naporom uspeo da loptu skrene u korner.

Na novo uzbuđenje čekalo se do 23. minutu kada je ponovo Edin Džeko zapretio šutem, međutim Mijatović je bio spreman.

BiH je zatresla mrežu Crne Gore u 32. minutu, ali je taj gol Demirovića poništen nakon milimetarskog ofsajda koji je primetio VAR.

Spasa crnogorskoj odbrani nije bilo u prvoj minuti nadoknade vremena prvog poluvremena. Stevanović je centrirao, Džeko skrenuo loptu glavom, a Demirović se našao na pravom mestu i matirao Mijatovića.

U drugom poluvremenu tempo je značajno opao. Crna Gora je imala jalovu inicijativu, a dobro su se branili Zmajevi.

Stevan Jovetić je uspeo da zapreti u 65. minutu nakon šuta iz voleja sa ivice kaznenog prostora.

Možda i najbolju šansu Crnogorci su imali preko Uroša Đurđevića u 78. minutu. Sjajno je prošao Hakšabanović i centrirao, ali bivši igrač Partizana je bio neprecizan.

Samo minut kasnije Kenan Kodro mogao je da reši meč. Posle dobrog centarsuta, ostao je sam, ali je loše zahvatio loptu.

Do kraja je ostalo 1:0, čime je Bosna i Hercegovina obezbedila plasman u A diviziju Lige nacija kao i borbu za EURO ukoliko se ne plasiraju kroz kvalifikacije.