Vozdovac v Cukaricki during the Mozzart Super Liga 2022/2023 match at stadium FC Vozovac on September 18, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ČETIRI POBEDE U NIZU ZA ČUKU: Voždovac pao prvi put na svom stadionu ove sezone! (FOTO)

Objavljeno: 18.09.22 u 15:20

Mali gradski derbi pripao Brđanima.

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Voždovac u 12. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije sa 3:0 na krovu tržnog centra.

Pogađali su redom Ivanović, Kovačević i Endijae.

Mrežu domaćih načeo je u 26. minutu Đorđe Ivanović. Nakon što je Badamosi uspešno dobio duel sa štoperom Voždovca prosledio je loptu do napadača koji je rutinski loptu poslao u mrežu.

Čuka je prednost povećala samo 12 minuta kasnije. Docić je sjajno izveo korner, a Kovačević glavom matirao golmana Krunića.

Na pauzu se otišlo sa vođstvom gostiju od 2:0.

U drugom poluvremenu Brđani su spustili tempo igre i čekali eventualnu priliku da zadaju poslednji udarac Zmajevima.

Prilika je došla u 74. minutu. Lukić je poslao loptu između dva protivnička štopera, Endijae se oslobodio čuvara i rutinski postigao gol za ukupnih 3:0!

Voždovcu je ovo prvi poraz u sezoni na domaćem terenu, dok je Čukarički u nizu od četiri pobede.