0

FAJENORD I MIDTJILAND SE POIGRAVALI: Olimpijakos doživeo debakl – Gent rutinski u Ligi konferencija! (VIDEO)

Objavljeno: 15.09.22 u 20:45

Uzbudljivo veče širom Evrope.

Fajednord je kod kuće savladao Šturm sa ubedljivih 6:0. Da se gostima sprema prava katastrofa u Holandiji jasno je bilo već na poluvremenu s obzirom da su domaći vodili sa 4:0.

Jahanbakš je u 9. minutu „načeo“ Austrijance.

Nije se činilo da će Šturm doživeti baš ovakav debakl, ali su kola krenula nizbrdo u 31. minutu.

Hancko je uspeo da savlada golmana gostujuće ekipe i nakon toga nastupa blickrig Fajenorda.

Samo tri minuta kasnije Danilo je strelac za 3:0. Nisu se tu zaustavili domaći. Sam finiš prvog poluvremena, preciznije 41. minut, rezultat je bio 4:0, a strelac ponovo Jahanbakš.

U drugom poluvremenu Fajenordu je prvo poništen gol u 53. minutu zbog prekršaja. Ipak nisu čekali dugo navijači da „petarda“ pukne. Himenez je u 66. minutu postavio rezultat 5:0. Šestu loptu u mrežu gostiju smestio je Idrisi.

Sa druge strane, Midtjiland je u Danskoj ponizio Lacio – 5:1!

Prvi gol za domaće postigao je Paulinjo u 26. minutu, a samo četiri minuta kasnije Kaba je povećao na 2:0 i tako postavio rezultat sa kojim se otišlo na poluvreme.

Već u 53. minutu bilo je 3:0. Sa bele tačke prednost je povećao Evander.

Vođstvo domaćih smanjio je srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić u 57. minutu.

Ipak bila je to slaba uteha za Rimljane, s obzirom da su Danci preko Isaksena i Svijatčenka došli do ubedljive pobede.

Ostali rezultati u Ligi Evrope:

Monako – Ferencvaroš 0-1

Olimpijakos – Frajburg 0-3

Karabag – Nant 3-0

Real Sosijedad – Omonija 2-1

Šerif – Mančester Junajted 0-2

Sa druge strane veoma napeto bilo je i u Ligi konferencija.

Gent je na svom terenu savladao Šamrok Roverse – 3:0.

Gostujuću odbranu otvorio je već u devetom minutu Kajpers.

U 18. minutu meča činilo se da će Šamrok doživeti pravi debakl, s obzirom da je pogodio Ođiđa-Ofoe.

Ipak, rezultatom 2:0 se otišlo na 15 minuta odmora.

Do kraja domaći su još malo „podebljali“ pobedu. U 65. minutu meča pogodio je ponovo Odjidja-Ofoe.