0

LIGA ŠAMPIONA: Milan bez ikakvih problema protiv Dinama – podela bodova u Poljskoj! (VIDEO)

Objavljeno: 14.09.22 u 20:41

Uzbudljiv početak večeri u Ligi šampiona.

Milan je rutinski savladao Dinamo Zagreb na San Siru – 3:1. U Varšavi, gde svoje domaće mečeve igra Šahtjor Donjeck, podelili su bodove Ukrajinci i Seltik – 1:1.

Dugo se Milan mučio sa Dinamom, potpuno su Zagrepčani uspeli da uspore utakmicu i uvedu u tempo koji njima odgovara. Ipak u samom finišu prvog poluvremena, Dinamo je napravio penal, a rutinski je realizovao Olivije Žiru.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0.

Odmah na početku drugog poluvremena, preciznije u 47. minutu, Aleksis Salemakers je udvostručio prednost rosonera.

Dinamo je uspeo da odgovori u 56. minutu preko Mislava Oršića. Nakon fenomenalne asistencije Bruna Petkovića, ofanzivac Dinama je lepo pogodio dalji ugao gola Manjana.

Konačnih 3:1, postavio je Pobega nakon asistencije Tea Ernandeza. Zakucao je loptu od prečke u gol Italijan.

U drugom meču koji je počeo od 18.45, Šahtjor i Seltiku podelili su bodove – 1:1.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu.

Prvo je u 10. minutu Seltik poveo nakon što je Bondarenko poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Na odgovor formalno domaćih nije se čekalo dugo. Igrao se 29. minut kada je Mudrik postigao izjednačujući pogodak. Za Ukrajinca je ovo drugi gol ove sezone u Ligi šampiona.