Novi Pazar v Crvena Zvezda, Mozzart Super Liga 2022/2023 at stadium Cazcoin Arena on September 11, 2022 in Novi Pazar, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ZVEZDA U FINIŠU ŠOKIRALA PAZAR: Aleksandar Pešić prekinuo seriju pobeda Novog Pazara! (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 11.09.22 u 18:55

Borbena utakmica na Džazkoin Areni!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar u derbi susretu 11. kola Mozzart Bet Superlige – 2:1. Golove su postigli Lončar za domaće u 5. minutu i Rodić je doneo izjednačenje u 35. minutu, a potpuno preokret Zvezdi je osigurao Aleksandar Pešić u 86. minutu susreta.

Nakon serije kornera kojom su otvorili meč, fudbaleri Novog Pazara uspeli su da odličnim volejom Stefana Lončara u 5. minutu dođu do prednosti od 1:0.

Od tog trenutka Zvezda je imala jalovu inicijativu kojom nije uspela ni da uđe u šansu. Sve do 35. minuta.

Sjajno je centrirao El Fardu Ben, a na pravom mestu se našao Milan Rodić koji je glavom loptu smestio u mrežu.

Samo minut nakon gola, Osman Bukari je mogao da dovede crveno-bele u prednost. Odlično je šutirao sa ivice kaznenog prostora Novog Pazara, ali lopta je završila na stativi.

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1.

Drugo poluvreme je krenulo velikom šansom za Pazarce. Nakon šuta Ergelaša sa levog boka, stativa je bila saveznik Milana Borjana.

Zvezda je vrlo brzo uzvratila. Samo dva minuta kasnije, nakon centaršuta Rodića, Jović je umalo savladao svog golmana Kljajića.

Od početka drugog dela imali su incijativu crveno-beli.

Prvo su zapretili u 59. minutu. Napadač Zvezde, Aleksandar Pešić, odlično se snašao u kaznenom prostoru domaćih, ali je njegov šut izblokiran. Dva minuta kasnije Kanga je imao šut sa ivice šesnaesterca, međutim bio je neprecizan.

Pazarci su zube pokazali u 67. minutu preko Majdevca, čiji je šut završio malo pored gola Zvezde.

Vrlo brzo je opet u prilici da oproba šut bio Kanga, međutim ponovo nije uspeo da pogodi okvir gola.

A onda u 86. minutu šok za Pazarce! Nakon velike gužve u kaznenom prostoru PlavihAleksandar Pešić se odlično snašao i doneo Zvezdi preokret i vođstvo od 2:1!

Posle vodećeg gola tenzije su se podigle, a posebno su bili nezadovoljni na klupi domaćih.

Zvezda se ovom pobedom vratila na čelo tabele Superlige Srbije.