0
Evrobasket 2022

ČESI IPAK IDU DALJE: Izraelci nisu imali snage da se suprotstave domaćima! (VIDEO)

Objavljeno: 08.09.22 u 19:30

Češka ide u Berlin, Izrael kući.

Košarkaši Češke savladali su Izrael rezultatom 88:77 i prošli u narednu rundu Evrobasketa!

Od početka su domaći kontrolisali situaciju na parketu, a tokom druge četvrtine imali su i maksimalnih +19 u jednom momentu.

Izraelci su se trgli na početku treće deonice i uspeli da pred poslednjih 10 minuta imaju veoma aktivan rezultat – 67:62.

Ipak, u poslednjem delu igre Česi su vratili dvocifrenu prednost i do kraja apsolutno uspeli da iskontrolišu utakmicu.

Najefikasniji kod domaćih bio je Hruban sa 25 poena, dok je kod Izraelaca najbolji bio Partizanov Jam Madar sa 16 ubačenih poena.

Ovim porazom Izrael ispada, dok će Česi zauzeti 4. poziciju u našoj grupi. Što se tiče ostalih pozicija, Srbija će uz pobedu koja se očekuje nad selekcijom Poljske zauzeti prvo mesto u grupi dok će Finci biti drugi, a Poljaci treći. Srbija i Poljska svoj duel igraju od 21 čas.

Ranije danas Finci su rutinski savladali Holandiju uz 22 poena Laurija Markanena. Kod Holandije, koja se oprostila bez pobede, najbolji je ponovo bio Vorti de Jong sa 21 poenom.