0
ATP

RUD U POLUFINALU US OPENA: Odlični Norvežanin juri prvo mesto!

Objavljeno: 07.09.22 u 09:13

Norveški teniser Kasper Rud uspeo ja da se plasira u svoje drugo polufinale Gren slem turnira ove sezone. Sedmi teniser sveta je izuzetno lako savladao Italijana Matea Beratinija rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:4 i 7:6, a za to su mu bila potrebna dva časa i 38 minuta.

Rud je lako došao do prvog seta, jer je igrao sjajno na startu, došao do dva vezana brejka i poveo 5:0, pa je rivalu dopustio svega jedan gem u tom delu igre. Bio je sličan razvoj situacije i u drugom delu igre, jer je ponovo Norvežanin poveo 5:1, ipak ovaj put je Beretini vratio brejk, ali do potpunog povratka u meč nije mogao. Rano je Italijan oduzeo servis rivalu u trećem setu, ali kada je servirao za njega propustio je šanse, set je otišao u taj-brejk gde je Norvežanin došao do drugog GS polufinala, a ranije ove godine je bio finalista Rolan Garosa.