0
Odbojka

ŠOK ZA ORLOVE: Argentina ‘razbila’ Srbiju, odbojkaši završili takmičenje na Svetskom prvenstvu!

Objavljeno: 06.09.22 u 20:08

Veliko iznenađenje!

Muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale XX SP 2022. Argentina je večeras u Gljivicama, u meču osmine finala, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:23, 25:21 i 25:23, posle 84 minuta igre.

Nije Srbija uspela da nastavi takmičenje u Poljskoj, a imala je priliku. Vodili su izabranici Igora Kolakovića tokom prva dva seta sve do finiša, kada su Argentinci, bronzani sa OI u Tokiju, dva puta zaredom uspeli da preokrenu rezultat i povedu sa 2:0. U trećem setu je nedostajalo energije za preokret, jer je Argentina vodila od početka do kraja seta i meča.

Srbija je dobro počela meč i povela sa 4:1, ali su Argentinci odmah uhvatili priključak, pa se potom igralo poen za poen. Izjednačena borba se vodila do finiša, kada su Argentinci poveli sa 22:20, pa zatim i 24:22, da bi iskoristili drugu set loptu za 25:23 i vođstvo od 1:0.

Posle 6:6 u drugom setu, Srbija je serijom 4:0 stigla do prednosti od 10:6. Imala je Srbija 3 poena prednosti sve do 15:12, kada su Argentinci smanjili na 15:14. Vodila je Srbija sa 19:18, ali je Argentina sa tri vezana poena povela sa 21:19. Kao u prvom setu, Argentina je uspešno održala prednost do konačnih 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu je Argentina povela i prednost čuvala do kraja seta. Srbija je u nekoliko navrata imala šanse za izjednačenje, ali nedostajalo je i malo sreće. Smanjila je Srbija u finišu na 23:22 posle asa Kovačevića, ali više od toga nije uspela. Argentina je treći set dobila sa 25:23, a meč sa 3:0 za plasman u četvrtfinale.

Od 21.00 čas u Gljivicama će igrati Brazil – Iran, a pobednik će igrati u četvrtfinalu protiv Argentine u četvrtak od 17.30 časova. U drugom četvrtfinalu u Gljivicama, u četvrtak od 21.00 čas igraće Poljska – SAD.

U četvrtfinalu u Ljubljani, sutra (sreda, 7. septembar) će igrati Italija – Francuska od 17.30 časova i Slovenija – Ukrajina od 21.00 čas.

Direktne prenose utakmica sa XX SP 2022. možete gledati na TV Sport Klub.