0
Evrobasket 2022

Czech - Serbia, Eurobasket 2022, Evropsko prvenstvo u kosarci, Ceska - Srbija, 3.9.2022. Prag, Ceska photo: Matias Horak/STARSPORT

ORLOVI LETE U PRVIH 20 MINUTA: Jokić predvodi Srbiju – ako nastavimo ovako, nema nam ravnih! (FOTO)

Objavljeno: 03.09.22 u 18:14

Za sada igramo odlično.

Košarkaška reprezentacija Srbije trenutno igra drugu utakmicu na Evropskom prvenstvu u košarci, protiv domaćina grupe D selekcije Češke. Izabranici Svetislava Pešića na poluvremenu vode sa 25:43.

Prve poene na ovom susretu postigao je kapiten Srbije Vladimir Lučić sa linije za slobodna bacanja. Igrala je naša selekcija sjajno u napadu, videli smo odličan protok lopte, a nekoliko promašenih otvorenih šuteva nije pokvarilo utisak.

Czech – Serbia, Eurobasket 2022, Evropsko prvenstvo u kosarci, Ceska – Srbija, 3.9.2022. Prag, Ceska photo: Matias Horak/STARSPORT

Kalinićeva trojka, Jokićev koš pod prekršajem, a potom i njegova trojka, doveli su nas do vođstva od 7:12. Prvi prekršaj naša selekcija čini tek na sredini ove deonice. Nešto lošije rotacije u odbrani, donele su Česima dve trojke u dva napada.

U drugoj deonici, na parketu je od startera ostao Nikola Jokić, koji je nastavio da rešeta Čehe. Ristić ga je zamenio, nakon 2 minuta, a MVP NBA lige teren je napustio sa 13 poena. Nakon trojke Gudurića, Srbija je imala ogromnu prednost od 15:33.

Zaigrala je naša selekcija znatno bolju odbranu nego u susretu sa Holandijom, čemu svedoči i broj poena protivnika. Sjajan doprinos dala je i klupa Srbije i zaista nema mnogo zamerki na igru našeg sastava.

Najefikasniji u redovima izabranika Svetislava Pešića bio je Nikola Jokić sa 13 poena i 5 skokova.