MAGIJA RAFAELA LEAA: Inter će dobro zapamtiti mladog Portugalca, Milan pokazao zašto je šampion! (VIDEO)

Objavljeno: 03.09.22 u 20:37

Jedan od najvećih derbija u Italiji pripao Milanu!

Rosoneri savladali gradskog rivala rezultatom 3:2 u petom kolu Serije A.

Počelo je vođstvom Intera u 21. minutu za koje je zaslužan bio hrvatski fudbaler Marcelo Brozović. Na odgovor Milana čekalo se svega 7 minuta, kada je Leao prvi put načeo odbranu neroazura.

U drugom poluvremenu, šampion Italije je do 60. minuta pokazao zašto su prošle sezone vratili Skudeto u svoje vitrine. Prvo se iskusni Žiru odlično snašao u šesnaestercu Intera i preciznim šutem doneo prednost od 2:1. Posle samo 6 minuta Leao je solo prodorom bacio na kolena ekipu Intera.

Do kraja, Edin Džeko je uspeo da postigne svoj prvi gol u sezoni i tako postavi konačnih 3:2.

Ovoj utakmici prethodio je duel Fiorentine i Juventusa koji je završen 1:1. U dresu Fiorentine Luka Jović odigrao je 79 minuta i promašio penal, dok kod Stare dame Filip Kostić je uspeo da upiše asistenciju za Milika, dok Dušan Vlahović nije ni ulazio.