0

LA LIGA: Real siguran, Barselona bez ikakvih problema u Sevilji! (VIDEO)

Objavljeno: 03.09.22 u 23:57

Dva najveća španska kluba zabeležila pobede!

Fudbaleri Real Madrida savladali su Betis na Santijago Bernabeuu rezultatom 2:1.

Rano su momci Karla Ančelotija otključali gol gostiju. Već u 9. minutu odlična lopta Alabe ka Vinisijusu koji je sa nekih 16 metara lobovao nemoćnog Silvu.

Na odgovor ekipe Betisa nije se čekalo dugo. Brzom akcijom iz auta prevarili su odbranu Reala, a Kanales je ostao sam na nekih 6-7 metara iskosa i pogodio kroz noge Kurtoe, za 1:1 u 17. minutu.

Rezultat se nije menjao sve do 65. minuta kada je Rodrigo dobro reagovao u kaznenom prostoru.

U derbiju kola Sevilja je dočekala ekipu Barselone pred nešto više od 40 hiljada gledalaca. Prethodnih godina gostovanja na stadionu Ramon Sančez Pishuan nisu baš prijala Kataloncima. Večeras ipak drugačija priča.

Barsa je bez ikakvih problema savladala domaću ekipu rezultatom 3:0.

Prvi gol delo je Rafinje u 21. minutu koji je loptu glavom sa manje od 3 metra pospremio u mrežu.

Sledeći gol Barselona je postigla u 36. minutu, a strelac je bio Levandovski nakon asistencije Kundea.

Pečat na pobedu Katalonaca udario je štoper Erik Garsija u 50. minutu.