0
Evrobasket 2022

Czech - Serbia, Eurobasket 2022, Evropsko prvenstvo u kosarci, Ceska - Srbija, 3.9.2022. Prag, Ceska photo: Matias Horak/STARSPORT

DRUGI TRIJUMF SRBIJE NA EVROBASKETU: Orlovi se mučili u drugom poluvremenu – ima još vremena za uigravanje! (FOTO)

Objavljeno: 03.09.22 u 19:21

Najvažnije je da smo slavili.

Košarkaška reprezentacija Srbije slavila je i u drugom meču grupe D na ovogodišnjem Evrobasketu. Ovog puta, Orlovi su nadigrali domaćina grupe selekciju Češke rezultatom 68:81.

Prve poene na ovom susretu postigao je kapiten Srbije Vladimir Lučić sa linije za slobodna bacanja. Igrala je naša selekcija sjajno u napadu, videli smo odličan protok lopte, a nekoliko promašenih otvorenih šuteva nije pokvarilo utisak.

Czech – Serbia, Eurobasket 2022, Evropsko prvenstvo u kosarci, Ceska – Srbija, 3.9.2022. Prag, Ceska photo: Matias Horak/STARSPORT

Kalinićeva trojka, Jokićev koš pod prekršajem, a potom i njegova trojka, doveli su nas do vođstva od 7:12. Prvi prekršaj naša selekcija čini tek na sredini ove deonice. Nešto lošije rotacije u odbrani, donele su Česima dve trojke u dva napada.

U drugoj deonici, na parketu je od startera ostao Nikola Jokić, koji je nastavio da rešeta Čehe. Ristić ga je zamenio, nakon 2 minuta, a MVP NBA lige teren je napustio sa 13 poena. Nakon trojke Gudurića, Srbija je imala ogromnu prednost od 15:33.

Zaigrala je naša selekcija znatno bolju odbranu nego u susretu sa Holandijom, čemu svedoči i broj poena protivnika. Sjajan doprinos dala je i klupa Srbije i zaista nema mnogo zamerki na igru našeg sastava.

Na startu treće četvrtine na trojku Čeha, odgovorio je Marinković, koji zaista ispunjava sve što se od njega traži. Srbija je unutrašnjom igrom preko Kalinića, a potom i sjajnom aistencijom Micića za Jokića, došla do novih poena. Na sredini ove deonice bilo je 33:53 u korist naše selekcije.

Trojka Vasilija Micića sa 8 metara naterala je trenera gostiju da traži tajm-aut. Potom je usledila nešto bolja igra Češke, Srbija nije uspela da pronađe rešenja u napadu, pa su domaći smanjili na 49:60.

Uspeli su Česi da smanje na čak 9 razlike, ali je onda usledio pogodak Ristića za 53:64. U narednom napadu, Micić je pogodio sjajnu trojku za 53:67. Igralo se u nastavku poen za poen, a trojkom Krejčija, Češka je prišla na 62:71.

Evidentno je da je Srbija znatno lošija u drugom poluvremenu. U poslednja 2 minuta Srbija je ušla vođstvom rezultatom 66:76. Promašenu trojku Micića iskoristili su domaći za brzu kontru, nakon čega je Svetislav Pešić zatražio tajm-aut.

Nakon tajm-auta pobedu Srbiji osigurao je Vanja Marinković, sa trojkom u poslednjoj sekundi napada.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Jokić sa 18 poena, 11 skokova i 5 asistencija, dok je Vasilije Micić uz 13 poena zabeležio i 6 asistencija. Odličan je bio i Vanja Marinković koji je dodao 11 poena uz šut iz igre 4/7. Na drugoj strani, najviše su se istakli, Hruban i Krejči sa po 13 poena.