3

PARTIZAN BEZ POBEDE NA MALTI: Grupna faze Lige konferencija za ‘crno-bele’! (VIDEO)

Objavljeno: 25.08.22 u 21:56

‘Crno-beli’ obezbedili još jednu jesen u Evropi!

Partizan se večeras od 20h sastao sa ekipom Hamruna na Malti u okviru revanša plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Lige konferencija. Srpski predstavnik slavio je u Beogradu pre nedelju dana sa 4:1 i tako sa dosta dobrom prednošću stigao na Maltu.

HAMRUN (5-2-3): Boneljo – Sou, Bjeličič, Emerson, Kaljegari, Kamenculi – Guilaumjer, Prsa – Montebelo, Mašike, Dodo. Trener: Branko Nišević.

PARTIZAN (3-4-2-1): Popović – Marković, Vujačić, Saničanin – Živković, Fejsa, Andrade, Urošević – Dijabate, Menig – Rikardo.

Dosta dobru priliku imao je Hamrun u 10. minutu susreta, kada je Mašika gurnuo loptu kroz noge Fejsi i zatim sa oko 20 metara sjajno gađao i za malo bio neprecizan.

Poveo je Hamrun u 27. minutu kada je odbrana Partizana izuzetno loše reagovala, što je Prša kaznio i smanjio na 2:4.

Uspeo je Partizan da se vrati i izjednači na večerašnjem susretu. Nakon centaršuta Živkovića, loše je reagovao golman Hamruna, što je iskoristio Rikardo da zatrese mrežu domaćina. Sjajnu priliku propustio je Menig u 42. minutu, ali je golman odlično reagovao i spasio svoj tim u ovoj situaciji.

Drugi deo susreta mnogo bolje otvorio je Partizan. Nakon nekoliko polušansi, u 60. minutu susreta veliku priliku imao je napadač Partizana – Rikardo. Reprezentativac Zelenortskih ostrva loše je šutirao i tako propustio više nego izglednu priliku da donese prednost Partizanu

Prednost Partizanu donosi Slobodan Urošević u 72. minutu. Sjajno je probio po levom boku, a zatim i perfektno slabijom desnom nogom matirao rivala.

Apsolutnu dominaciju i svoj kvalitet Partizan je potvrdio u 79. minutu susreta. Andrade je prelepo centrirao, a to u pogodak pretvorio Rikardo Gomeš!

U 81. minutu susreta, vrlo nespretno i nesmotreno reagovao je Belić. Lopta ga je pogodila u ruku, a sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Izuzetno loše izveden penal nije uspeo da ukroti Popović, pa je rezultat na semaforu bio 2:3, odnosno 3:7 ukupno.

Hamrun – Partizan 3:3