0
ATP

Tennis-ATP Serbia Open 2022-Novak Djokovic (SRB) v Laslo Djere (SRB) Beograd, 20.04.2022. foto: Starsrport/Serbia Open

ĐERE U OSMINI FINALA: Uspeo je da spasi čak 3 meč lopte – Australijanac prepreka za četvrtfinale!

Objavljeno: 24.08.22 u 11:39

Odličan preokret i pobeda.

Srpski teniser Laslo Đere savladao je Žoaa Souzu u osmini finala turnira u Vinston-Salemu. On je slavio rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 7:6), nakon 3 sata igre.

Đere je u poslednjem setu uspeo da odbije napad Souze i tako spasi 3 meč lopte, što ga je dodatno poguralo do pobede.

Loše je srpski teniser započeo ovaj meč, izgubio je prvi set sa 6:4. Srbin je brzo uzvratio, pa je sa jednim brejkom u drugom setu, došao u do izjednačenja.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

Na startu odlučujućeg četa, Đere nije uspeo da iskoristi 2 brejk lopte koje je imao. Potom smo gledali veliku borbu, a u jednom monetu Souza je bio na korak od pobede.

On je imao prednost od 5:4 i 40:15, ali je Đere uspeo da se vrati u meč i obezbedi taj-brejk, u kome je i slavio. Laslo Đere će se u narednom kolu sastati sa australijskim teniserom Džejsonom Kublerom.