0
Evrobasket 2022

ORLOVI RAZBILI NEMAČKU, TROFEJ U SRPSKIM RUKAMA: Jokić i družina se poigravali sa protivnikom u finalu! (FOTO)

Objavljeno: 20.08.22 u 20:13

Nemci bez rešenja protiv ekipe Svetislava Pešića!

Finale DBB Superkupa u Hamburgu nije donelo neizvesnu borbu, jer su košarkaši Srbije ‘razbili’ Nemačku u svim segmentima igre. Orlovi su na gostujućem terenu došli do novog trofeja pod vođstvom legendarnog Svetislava Pešića, jer su slavili sa ubedljivih 56:83.

Orlovi su od samog starta meča nametnuli svoj ritam, a domaći sastav se nije najbolje snašao u nameri da zatvori puteve ka svom košu. Kombinacije u igri dva na dva, koje su vešto u delo sprovodili Vasilije Micić i Nikola Jokić, stvarale su nerešive probleme za Nemačku. Naša selekcija se na početku utakmice odvojila na 8:0 i ni u jednom momentu nisu dozvolili rivalu čak ni da poravna rezultat. Vođstvo je vešto čuvano i postepeno povećavano kako je vreme odmicalo.

Domaći sastav je tokom prvog poluvrmena ‘živeo’ zahvaljujući šutu za tri poena, koji je Nemce održavao u igri. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 31:38 u korist našeg tima, a Srbija je pitanje pobednika rešila nakon najduže pauze. Blistala je Srbija tokom treće deonice koju je dobila sa 10:27. Nemci nisu bili u stanju da odgovore na tempo srpske ekipe. Ritam je u odlučujućem periodu igre s namerom oboren, a selektor je dao priliku momcima koju nisu imali značajniju minutažu tokom utakmice.

Najbolji igrač sveta, dvostruki MVP NBA lige, Nikola Jokić, bio je najefikasniji sa 22 postignuta poena. Vasilije Micić je dodao 14, a pratio ga je Nikola Milutinov sa 13 postignutih poena.

U redovima selekcije Nemačke istakao se Obst sa 12 ubačenih poena, dok je Timan dodao devet.

Koga će Svetislav Pešić voditi na Evrobasket?