Evrobasket 2022

Screenshot: Instagram/@ds17_fg

ORLOVI SAZNALI RIVALA U FINALU: Nemačka – Češka 101:90! (FOTO)

Objavljeno: 19.08.22 u 23:23

U drugom polufinalnom meču DBB superkupa, koji se igra u Hamburgu, domaćin je savladao reprezentaciju Češke rezultatom 101:90.

Naša selekcija je pre nešto više od tri sata postala prvi finalista ovog turnira, savladavši Italiju rezultatom 90:86 u izuzetno napetom meču.

Finale je na programu sutra, odnosno u subotu, 20. avgusta sa početkom u 18 časova i 30 minuta, a meč će se igrati u Barklejkard areni.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

Najbolji igrač utakmice, bio je mlađi brat Morica Vagnera, koji će propustiti Eurobasket zbog povrede – Franc Vagner. Utakmicu je završio sa 26 poena (9/16 iz igre, 5/5 penali) i 4 skoka. Pratio ga je Denis Šreder sa 16 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a po 13 su dodali Maodo Lo i Johanes Timan, a Johanes Fojtman dodao je 10 poena.

Kod Čeha je Vojteh Hruban bio najbolji sa 21 poenom, a zvezde tima Tomaš Satoranski i Jan Veseli imali su ograničenu minutažu.