0
ATP

TENISKI SPEKTAKL U SINSINATIJU: Vavrinka i Marej odigrali kao da su ponovo mladi! (VIDEO)

Objavljeno: 16.08.22 u 09:12

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju pobedom nad Švajcarcem Stanom Vavrinkom. Škot je savladao dobro poznatog rivala posle gotovo tri sata borbe, sa 2-1 u setovima, a rezultat po njima iznosio je 7:6, 5:7, 7:5.

U prvom setu jedine tri brejk lopte imao je Britanac, ali je meč morao da prelomi tek u taj-brejku, dok se u drugom setu takođe vodila ogromna borba. Vavrinka je poveo sa 5:3, i imao priliku da servira za set, zatim izgubio servis sa nulom, ali na kraju ipak došao do izjednačenja.

Treći set je bio vrunac drame. Švajcarac je rano došao do brejka, ali je ipak Endi uspeo da se vrati potpuno u meč, a potom i ponovo uzme servis Stanu, i nakon četiri meč lopte prođe u drugo kolo.

Britanac u narednom kolu američkog Mastersa ide na Kamerona Norija.